e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výstaviště Louny

region: Lounsko, Dolní Poohří, kategorie: zábava, relax, muzea, galerie, ubytování a gastronomie

Sdílet: facebook twitter google+

Výstaviště LounyVýstaviště se nachází v areálu Masarykových sadů u řeky Ohře. Slouží jako park, jeho součástí je amfiteátr, pořádají se zde výstavy a veletrhy a nově je otevřen po rekonstrukci pavilon A, kde se konají kulturní akce a výstavy.

Historie

První výstava - Všeobecná krajinská výstava - se zde konala v roce 1931. Navštívil ji i prezident Masaryk. Z té doby pochází nádherný hlavní pavilon vystavěný architekty Josefem Chocholou a Otakarem Polákem, lounským rodákem. Po druhé světové válce byla vybudována letní scéna, která fungovala také jako letní kino, ale zároveň byl park nerušen některými dodnes stojícími nevzhlednými stavbami a pavilony. Zajímavostí je řopík z prvorepublikového opevnění podél řeky Ohře.

Současnost

Výstavy a veletrhy zde pořádá společnost Diamant Expo. V roce 2017 prošel rekonstrukcí pavilon A, o jehož náplň se stará Městská knihovna Louny a pořádá zde kulturní akce a výstavy, stejně jako v amfiteátru. V letní sezóně je v Pavilonu A otevřena kavárna. V areálu se konají i další sportovní a kulturní akce.

Otevřeno (pavilon A)

v letní sezóně denně 11.00 - 21.00 hodin, dále při akcích

program


Kontakty:

Výstaviště Louny
Adresa: Masarykovy sady 1470, 440 01 Louny
Telefon: +420 739 255 513
E-mail: parklouny@parklouny.cz
Web: http://www.parklouny.cz/
GPS: 50.3627N, 13.788E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google