e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Voda a civilizace přijela do Kadaně
  • Mosteckým muzeem se bude ozývat střelba

Chomutovský hudební festival znovu podpoří dvě hendikepované děti

publikováno: 16.9.2021, kategorie: Hudba, autor: redakce

V neděli 19. září od 13,00 hodin město Chomutov odstartuje charitativní hudební festival pro celou rodinu. Párty pomáhá II., která podpoří dvě hendikepované děti Adama a Míšu, proběhne v areálu Kamencového jezera a v Letním kině.

TIP Tipy na víkend 17. až 19. září

publikováno: 15.9.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sezóna akcí právě vrcholí a o víkendu nebudete vědět kam dřív. Otevřené památky, husiti v Žatci, gotika v Chomutově, cibule v Račeticích, pouť v Radčicích, strašidla na Klínech, vojáci na Kočičáku, bílé paní v Kadani, víno v Litoměřicích...

Muzeum v Žatci připomene bitvu husitů a křižáků

publikováno: 15.9.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Letošní téma Dnů evropského dědictví v Žatci je věnováno připomínce 600. výročí bitvy u Žatce a porážky druhé křížové výpravy proti husitům. Program v sobotu 18. září bude skutečně bohatý a umožní návštěvníků nahlédnout do husitského ležení, ochutnat středověkou kuchyni nebo si vyrazit minci.

Muzejní noc gotiky v Chomutově

publikováno: 14.9.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

V sobotu 18. září se v rámci Dne evropského historického dědictví zdarma otevřou stálé expozice a výstavy Oblastního muzeua v Chomutově, a to už ráno. V muzeu to však bude žít až do noci - muzejní noc s pestrým program od 16,00 hodin tentokrát návštěvníky přenese do středověku.

Krušnohorskou „NEJ“ novinkou je Zipline na Klínech

publikováno: 14.9.2021, kategorie: Turistika, autor: Petra Petrlíková

O vítězství v soutěži Krušnohorská „NEJ“, kterou každoročně vyhlašuje uskupení SPO-NA, letos bojovalo osm novinek v oblasti cestovního ruchu v Krušnohoří. Boj o první tři místa byl tentokrát těsný a o vítězi nakonec rozhodoval každý hlas. Prvenství veřejnost přisoudila unikátní Zipline Klíny.

Mariánské Radčice slaví v sobotu pouť

publikováno: 13.9.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Po roční pauze se do Mariánských Radčic na Litvínovsku vrací pouťová slavnost. Konat se bude po celý den v sobotu 18. září. Čtrnáctý ročník Mariánské pouti pořádá obec ve spolupráci se Severočeskými doly a.s. Pobaví vás historická scéna, program pro děti a několik českých hudebních hvězd.

 

Zoopark znovu otevřel vyhlídku uprostřed opičího výběhu

publikováno: 10.9.2021, kategorie: Pro děti, autor: Helena Hubáčková

Jedna z nejoblíbenějších atrakcí v chomutovském zooparku je opět přístupná. Díky kompletně zrekonstruované vyhlídce včetně visutých lávek mohou návštěvníci znovu sledovat dovádivé makaky přímo uprostřed jejich výběhu. Kromě toho slouží v zooparku k orientaci také nové navigační cedule.

Festival v Benátkách v galerii Kryt

publikováno: 10.9.2021, kategorie: Výstavy, autor: Lenka Fricová

Nemusíte do Ria. Stačí se vypravit na sever Itálie do Benátek, kde se koná jeden z nejkrásnějších karnevalů světa – Benátský karneval. A pokud se vám nechce ani do Itálie, přijďte do galerie Kryt v Klášterci nad Ohří na vernisáž výstavy fotografií Miroslava Rady a Benátky přijdou za vámi.

Památky a muzea otevírají po dva víkendy své brány

publikováno: 9.9.2021, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Tento víkend začínají Dny evropského dědictví, které otevírají řadu běžně nepřístupných památek, zvou na komentované prohlídky nebo nabízí vstup zdarma. 11. a 12. září se připojila Kadaň, Duchcov, Klášterec nad Ohří, příští víkend to bude Žatec, Chomutov či Louny. Podívat se můžete zdarma třeba do železničního muzea v Chomutova. Máme pro vás výběr akcí v regionu. AKTUALIZOVÁN program v Lounech a Chomutově.

Lomský Permoník začal sloužit dětem

publikováno: 9.9.2021, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Za asistence dětí z mateřské školy se tento týden v Lomu u Litvínova otevřela zbrusu nová dětská herna. Bude poskytovat zázemí pro setkávání maminek a tatínků a prosto pro hraní nejmenších. Název herny Permoník upomíná na hornické tradice města i na to, že na ni přispěly Severočeské doly a.s.

Klášterec představí po dva víkendy své památky

publikováno: 8.9.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

Dny evropského dědictví v Klášterci nad Ohří nabídnou prohlídky dvou zřícenin hradů, barokních kaplí i křest nové publikace a prohlídku kostela. Konat se budou po dva víkendy - v neděli 12. září a také následující víkend 18. a 19. září.

Tipy na víkend 10. až 12. září

publikováno: 8.9.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Máme před sebou nabitý víkend plný slavností a otevřených památek. V rámci Dnů evropského dědictví vás uvítají památky v Duchcově, Klášterci nad Ohří nebo Kadani. V Mostě se sejdou horníci, v Žatci se utkají husité a křižáci, v Teplicích a Lounech se konají pivní festivaly a Litvínovem projde divadelní průvod.

Poválečné hračky z Krušných hor ukazuje mostecká výstava

publikováno: 7.9.2021, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

Jak se vyvíjela hračkářská výroba v Krušných horách po druhé světové válce, ukazuje nová výstava, otevřená v mosteckém muzeu. Je dílem společného výzkumu muzejníků na české a německé straně hor a v příštích letech bude putovat po muzeích v obou zemích.

Hvězdou Kláštereckých promenád Divokej Bill, další scéna pobaví děti

publikováno: 7.9.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Letošní ročník Kláštereckých promenád se vrátí ke své původní podobě – hlavní program proběhne opět v areálu letního kina, přibude ovšem další program pro děti či spíše pro celou rodinu. Promenády se tak letos budou konat v Klášterci nad Ohří sobotu 11. září na dvou scénách.

TIPOhřecká Osmička spěje do finále

publikováno: 6.9.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Poslední díl má před sebou druhý ročník turisticko-sportovního seriálu Ohřecká Osmička. O Běžci Poohří se rozhodne v neděli 12. září na Kadaňsku. Turisty a běžce čeká ‚Návrat do třetihor‘, jak zní motto trasy na Úhošť.

Jaké je to žít v první republice? Inspirativní módní výstava v Žatci

publikováno: 6.9.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Žatecké muzeum otevře tento týden výstavu, která přiláká zřejmě především návštěvnice. Ukáže totiž módu z období první republiky. Pochází se sbírek Ludmily Zuskové, která o sobě může říkat: Žiju v první republice. Podívat se na ni můžete v Křížově vile.

Senioři a teplárníci se opět společně bavili

publikováno: 3.9.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

V pátek 27. srpna proběhl netradičně druhý projekt SETEP DAY v tomto roce. Dobrovolníci z řad zaměstnanců teplárenských společností Severočeská teplárenská a United Energy se opět věnovali seniorům z Domovů sociálních služeb v Janově, tentokrát na jejich území, v areálu domova.

Dycky horník: Most bude v září hostit velké hornické setkání

publikováno: 2.9.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

25. setkání hornických měst a obcí se po třinácti letech vrací do Mostu, jednoho z mála měst s dosud aktivní těžbou. Přihlášeno už je přes padesát měst a spolků. Setkání se bude konat ve dnech 10. až 12. září pod heslem Dycky horník!, kvůli protiepidemickým opatřením bude ale jen část programu veřejná.

TIPTipy na víkend 3. až 5. září

publikováno: 1.9.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Zpestřete si začátek školního roku na slavnostech. Užívat si můžete na menší Žatecké Dočesné, hornické slavnosti v Bílině, festivalu jídla v Kadani nebo při pestrém programu slavností v Postoloprtech.