e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • V Březně se o víkendu můžete bavit bez hranic a s drakem

20. ročník festivalu Klášterecké hudební prameny se blíží

publikováno: 20.6.2024, kategorie: Hudba, autor: redakce

Dvacátý ročník dnes již prestižního letního festivalu v Klášterci nad Ohří nabídne ve dnech 9. až 14. července paletu koncertů klasické, populární, jazzové, swingové i etnické hudby. Všechny se konají na nádvoří zámku, mokrá varianta je připravena v kulturním centru.

TIPTipy na víkend 21. až 23. června

publikováno: 19.6.2024, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Teplé červnové večery si můžete o víkendu užít s pestrým programem pod širým nebem - nabídneme divadlo v Mostě, muzikál v Teplicích, hudební festival v Kadani, muzejní noc v Lounech, letní slavnosti v Podbořanech nebo sousedskou slavnost v Teplicích. 

Tématem letošní muzejní noci v Lounech je Mexico

publikováno: 19.6.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Mexickou kulturu i zajímavé spojitosti mezi jižní Amerikou a Lounskem nabídne v pátek 21. června třináctá Lounská muzejní noc. Navštívit můžete Oblastní muzeum v Lounech, expozici Zkamenělý les, Galerii Benedikta Rejta i další místa.

Od pátku budou v kláštereckém parku tvořit ze dřeva sochaři

publikováno: 18.6.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Adéla Václavíková

V pátek 21. června začíná v zámeckém parku v Klášterci nad Ohří sochařské sympozium Paměť krajiny. Sochaři budou v parku tvořit až do 27. června a veřejnosti nabídnou o víkendu několik workshopů a samozřejmě závěrečnou vernisáž.

Podbořanské letní slavnosti nabídnou směs hudebních žánrů

publikováno: 17.6.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Podbořanské letní slavnosti budou probíhat v centru města v pátek 21. a v sobotu 22. června. V pátečním programu můžete slyšet německou rockovou kapelu Engel In Zivil nebo českou Portless. V sobotu pak zahraje například Jan Bending, Slza a svou bubenickou show předvede Tam Tam Batucada. 

Poznejte zblízka a podrobně 7 pahorků teplických

publikováno: 13.6.2024, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Výstavu v teplickém zámku ke 130. výročí založení Muzejní společnosti, která nabízí pohledy na město 18. a 19. století, doplňuje řada doprovodných akcí. Můžete se na nich podrobněji seznámit s fenoménem lázeňského města a jeho uměním. Do konce června nabídne muzeum hned tři takové programy.

V pátek začíná v Lomu Svatoantonínská pouť

publikováno: 12.6.2024, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Městské slavnosti s poutí svatého Antonína se konají o víkendu 14. až 16. června v letním areálu Bomba v Lomu na Litvínovsku. Páteční večer bude patřit hudbě, sobota pak dětskému dni a odpoledním koncertům, v neděli si můžete užít pouťové atrakce.

TIPTipy na víkend 14. až 16. června

publikováno: 12.6.2024, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Červnový víkend nabídne hned dva pivní festivaly, v Kadani a na Červeném Hrádku. Koná se také řada hudebních festivalů a koncertů pod širým nebem, velký hornický festival ve Freibergu, květinové slavnosti v Oseku nebo běžecké závody v Žatci a více než desítka dalších akcí.

Zakázkový vývoj webových aplikací pro vaše jedinečné potřeby

publikováno: 11.6.2024, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Webové aplikace dnes patří ke stále rozšířenějším nástrojům, které umožňují implementaci vnitropodnikových a dalších informačních systémů s řadou dalších funkcí na různé počítače v síti, aniž by musel být fyzicky distribuován a instalován software na všechny počítače. Webové aplikace jsou totiž uloženy na serveru a přistupuje se k nim přes klasické prohlížeče, které jsou označovány jako tenký klient.

Historická opera z Krušných hor Perkmon se vrací do Teplic

publikováno: 11.6.2024, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Další součástí oslav výročí Krušnohorského divadla v Teplicích bude scénické uvedení krušnohorské opery Perkmon. Na jeviště divadla, slavícího 100 let, se vrátí dílo staré 200 let. Premiéra se chystá na čtvrtek 20. června.

 

Pěškobusem za architekturou českých Němců

publikováno: 11.6.2024, kategorie: Památky, autor: redakce

Po dvou beznadějně vyprodaných komentovaných procházkách pokračuje spolek A dál? s popularizací architektury v Žatci. Na konkrétních příkladech v žateckých ulicích představí v sobotu 15. června německé stavitelství v českém pohraničí.

Turisté z Loun oslaví výročí historickým pochodem

publikováno: 10.6.2024, kategorie: Turistika, autor: redakce

Lounský odbor Klubu českých turistů vznikl roku 1894 a organizovaní turisté se na svůj první společný výlet vydali směrem na Peruc podél řeky Ohře. Tento pochod teď budou turisté společně s Oblastním muzeem v Lounech opakovat v sobotu 15. června.

TIPVodní tvrz v Hlubanech bude otevřená každé úterý

publikováno: 7.6.2024, kategorie: Památky, autor: redakce

Od úterý 4. června je pravidelně otevřena pro veřejnost Tvrz v Hlubanech u Podbořan. Návštěvníci si každé úterý mohou přijít prohlédnout tuto zajímavou památku a stálou expozici Kaolín na Podbořansku.