reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Světový unikát míří do hornického muzea

Cyklostezka Ohře u Žatce nabídne nové zázemí

publikováno: 28.10.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Griloviště, úschovny kol, mapy nebo odpočívadla se instalují na Cyklostezce Ohře u Žatce. Hotovo bude za několik týdnů, nicméně skutečného využití se dočkají na začátku příští turistické sezóny.

Od pravěku po Masaryka: Oslavte státní svátek s divadlem

publikováno: 27.10.2020, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Autorský program Dějiny české kotliny hrobského Divadla v Pytli vám může ve středu 28. října zpestřit oslavu státního svátku. U příležitosti vzniku Československa uvede divadlo premiéru představení v interiérové premiéře, přenášenou přímo k vám domů.

Básník nebo armáda? Zamotaný osud duchcovského pomníku

publikováno: 26.10.2020, kategorie: Památky, autor: redakce

Podivuhodný osud jednoho pomníku se podařilo rozplést v Duchcově. Díky zájmu historiků a obyvatel města a také díky pomoci Severočeských dolů budou stát v parku poblíž rybníka Barbora pomníky hned dva - básníku Friedrichu Schillerovi a Rudé armádě.

Desátý ročník běhu kolem jezera se poběží individuálně

publikováno: 24.10.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

Jubilejní desátý ročník závodu Běh kolem Jezera Most se letos poprvé může přiblížit k nově otevřenému jezeru. Kvůli zákazu hromadných akcí se však uskuteční ve zvláštním režimu - každý si trať zaběhne sám. Začít můžete ve státní svátek 28. října.

Zelí na Lesné se šlapat bude

publikováno: 23.10.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Tradiční vepřové hody a šlapání zelí, které patří k oblíbeným podzimním akcím v horském areálu Lesná v Krušných horách, proběhne. Ovšem za zavřenými dveřmi. Výrobky z domácí zabijačky i našlapané zelí si můžete koupit z okénka už tuto sobotu 24. října.

Obora Fláje se na podzim opět otevírá turistům

publikováno: 22.10.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Školní prázdniny od pondělí 26. října můžete využít k návštěvě běžně nepřístupné obory Fláje v Krušných horách, která pořádá Dny otevřených dveří. Opakovat se budou také v polovině listopadu.

Nové nabíječky v Krušných horách už dobijí každé kolo

publikováno: 21.10.2020, kategorie: Turistika, autor: redakce

Skupina Sev.en Energy na konci cyklistické sezony vyslyšela volání komunity e-bikerů a zvýšila konektivitu projektu Sev.en Energy for Bikers z 90 na 100 % trhu. Nově tak nabíječky umožňují připojit jakékoliv kolo. Počet dobíjecích stanic v Krušných horách i Podkrušnohoří se stále rozšiřuje.

Salesiáni v Teplicích staví Živý dům

publikováno: 20.10.2020, kategorie: Pro děti, autor: Jana Švecová

Salesiáni v Teplicích se pustili do svého dosud největšího projektu. Do roku 2024 chtějí vybudovat tzv. Živý dům - nové salesiánské centrum pro děti, mládež i rodiny. Podívejte se na první plány a vizualizace.

Tento týden můžete nakupovat na několika farmářských trzích

publikováno: 19.10.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Pokud se vám nechce nakupovat v uzavřených supermaketech, můžete stále využít trhy, které se odehrávají na vzduchu. Tento týden nabídnou prodejci své zboží na farmářských trzích prodejci v Jirkově, Teplicích, Lounech, Žatci i Kadani.

Nudíte se doma? Pořiďte si krmítko

publikováno: 16.10.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Ať už kvůli počasí neb kvůli koronaviru, trávíme teď doma víc času. Zpříjemnit vám ho mohou ptáci, které přilákáte na krmítko. Co jim chutná a čím byste je rozhodně neměli krmit?

Na žateckém koupališti se bude stavět nový dětský bazén

publikováno: 15.10.2020, kategorie: Pro děti, autor: Tomáš Kassal/redakce

Devatenáct milionů korun schválili žatečtí zastupitelé na stavbu nového dětského bazénu na koupališti. Malé děti do osmi let by se v něm mohly poprvé koupat už na začátku příští letní sezóny.

Den za obnovu lesa na Flájích nebude

publikováno: 13.10.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Eva Jouklová/redakce

Den za obnovu lesa se v sobotu 17. října bohužel neuskuteční. Lesy ČR ho pro veřejnost připravovaly několik měsíců na 13 místech v zemi, byly mezi nimi také Fláje v Krušných horách. Ruší ho s ohledem na vyhlášení nouzového stavu v souvislosti s pandemií COVID-19. Loňského prvního ročníku se zúčastnilo přes 30 tisíc lidí.

Kde ještě zůstalo otevřeno?

publikováno: 13.10.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Zoologické zahrady, muzea, divadla, kina, bazény - všechno je uzavřeno. Přesto se nám podařilo najít pár výjimek, kam můžete ještě vyrazit. Zbývají zámecké parky, ale třeba také minigolf nebo botanická zahrada.