e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Oběhněte si mostecké náměstí
  • Nedaleko Litvínova vznikne nová rekreační plocha: Lesopark Ivana Dejmala
  • Kouzelný svět Malého prince ovládne litvínovský zámek
  • Výlety po Klášterecku: Za výhledy na hradní zříceniny

V chomutovském zooparku čekají po čtyřměsíční uzávěře zvířecí novinky

publikováno: 16.4.2021, kategorie: Turistika, autor: Helena Hubáčková/redakce

V pondělí se po čtyřměsíční pauze otevřely zoologické zahrady a mezi nimi také zoopark v Chomutově. Návštěvníci mohou navštívit všechny venkovní expozice a těšit se mohou na několik zvířecích nováčků, kteří se v zooparku objevili během lockdownu. Zatím není jasné, zda zoopark prodlouží platnost permanentních vstupenek.

První etapa Ohřecké Osmičky odstartuje koncem května

publikováno: 15.4.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

První etapa běžecko-pochodového seriálu v Dolním Poohří odstartuje v neděli 30. května. Pořadatel, Destinační agentura Dolní Poohří, se rozhodl začátek druhého ročníku o měsíc posunout. Už dnes ale mohou běžci a turisté vyrazit na trasy díky nové mobilní aplikaci Ohřecká Osmička.

Výlety po Klášterecku: Sáňkařskou dráhou k řopíkům

publikováno: 14.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Ve čtvrtém díle výletů na Klášterecku ze série Katastr není žádná katastrofa půjdete po velmi neobvyklé cestě - vystoupáte korytem sáňkařské dráhy. Neobvyklý zážitek nabízí krátká procházka k Jezerní hoře mezi Kláštercem nad Ohří a Milovicemi. Cestou můžete prozkoumat prvorepublikové vojenské opevnění.

Do měst se vrací farmářské trhy

publikováno: 13.4.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Jednou ze změn, které přišly s mírným rozvolněním v pondělí 12. dubna, je možnost pořádat opět farmářské trhy. Hned v úterý 13. dubna můžete jít nakupovat do centra Ústí nad Labem, další trhy se budou v dubnu a květnu konat také v Teplicích, Chomutově, Žatci, Mostě a Kadani.

Severočeská filharmonie představila nový web s on-line koncerty

publikováno: 12.4.2021, kategorie: Hudba, autor: Kateřina Táborská

Teplická filharmonie využila nepříjemné koncertní přestávky kvůli vládním omezením mimo jiné i k přípravě nového webu. V moderní a svěží podobě tak přináší nejen aktuality z dění v orchestru, program, bohatou fotogalerii s dokumenty ze současnosti i historie, ale aktuálně také své on-line koncerty. Jejich premiéru můžete sledovat na www.severoceskafilharmonie.cz každý čtvrtek.

Knihovny ruší výdejová okénka a otevírají se návštěvníkům

publikováno: 10.4.2021, kategorie: Vzdělávání, autor: Kateřina Táborská

Zrušení nouzového stavu umožňuje otevřít v běžném režimu knihovny. Od pondělí 12. dubna si tak v některých knihovnách už nemusíte vybírat knihy jen po internetu, ale můžete přijít osobně - například v Klášterci nad Ohří, Postoloprtech, Lounech, Chomutově či Litvínově, v úterý se připojí také Jirkov.

Nebaví vás homeoffice? Přijďte pracovat na hrad!

publikováno: 9.4.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

Horní Hrad u Stráže nad Ohří, který v posledních letech pomalu vstává ze zříceniny, volá dobrovolníky. Pokud si chcete trochu protáhnout tělo na homeoffice, nebaví vás být zavření mezi čtyřmi zdmi bytu nebo studovat jen přes počítač, můžete přijet pomoci a zároveň strávit příjemné dny na hradě.

Prací prášek a gel je vhodné střídat. Víme proč

publikováno: 8.4.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Přestože se praní jeví jako extrémně jednoduchý proces, kdy prádlo jen jednoduše vložíme do pračky a stiskneme knoflík, přece jen má svá pravidla, která se rozhodně vyplatí dodržovat. Jednotlivé prací prostředky totiž s sebou přinášejí nejen různé výhody, ale zároveň nevýhody. Proto pokud chcete, aby bylo vaše prádlo co nejdéle v co nejlepší kondici, je třeba je střídat.

Zahrady se příští týden otevřou: zoologické i botanické

publikováno: 8.4.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Vláda trochu pootevřela vrátka a návštěvníky pustí do zoologických i botanických zahrad. Zvlášť ty první už hlasitě po otevření volaly, protože jim docházely peníze. Zoo v Ústí nad Labem a Děčíně se otevřou v pondělí, teplická botanická v úterý. Ve čtvrtek potvrdil otevření i zoopark Chomutov. AKTUALIZOVÁNO

Výlety po Klášterecku: Do skal Doupovských hor

publikováno: 7.4.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Třetí síl seriálu "katastr není žádná katastrofa", který odhaluje zajímavá místa Klášterecka, vás zavede k Rašovickým skalám na okraji Doupovských hor. Odhalíte sopačná tajemství tohoto místa a nabídne se vám jedinečný výhled na Lestkov nebo Krušné hory.

Loket na to: Komořanská teplárna s městem Most pokračují ve spolupráci

publikováno: 6.4.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Miloslava Kučerová

Na konci března zpečetili svým podpisem generální ředitel United Energy a primátor města Mostu pokračování spolupráce v letošním roce. Stalo se tak prostřednictvím v pořadí již 18. dodatku k Dohodě o vzájemné spolupráci uzavřené v roce 2006. Teplárenská společnost přispěje městu půlmilionem korun.

Co našli archeologové pod dlažbou kadaňského náměstí?

publikováno: 6.4.2021, kategorie: Památky, autor: redakce

Na Mírovém náměstí v Kadani právě končí archeologický výzkum, který předchází výměně dlažby mezi morovým sloupem a kašnou. Přímo pod současnou dlažbou vystupovaly na povrch středověké dlažby a podlahy domů. Jaké zajímavosti archeologové našli a kdy jejich nálezy uvidíme?

Rok gotiky připomene 600 let od dobytí Chomutova husity

publikováno: 5.4.2021, kategorie: Výstavy, autor: Kateřina Táborská

V březnu 2021 uplynulo 600 let od dobytí města Chomutova husity. Tehdejší násilné podmanění města a vyvraždění jeho obyvatel bylo i na krvavé husitské poměry nebývalé. Oblastní muzeum v Chomutově připomene toto výročí výstavami a akcemi, jejichž ústředními tématy jsou kromě samotné osudné události také život a umění ve středověku.

Velikonoční tip: Rozmanitost ptačích vajec v teplickém muzeu

publikováno: 3.4.2021, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Na velikonočním stole se obvykle objevují slepičí vejce, ale svět ptačích vajíček je mnohem pestřejší. Až půjdete kolem teplického zámku, zaskočte se podívat na jejich pestrost. Regionální muzeum v Teplicích zvolilo jako exponát měsíce dubna právě ptačí vejce.