e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Magazín

Období:
Kategorie:
Přečtete si v následujících dnech
  • Radovesická výsypka otevřela cyklistům nové možnosti, uspořádají závod

Žatecké koupaliště se otevře 16. června. Za tobogán už se nebude platit

publikováno: 8.6.2023, kategorie: Sport, autor: Tomáš Kassal

Městské koupaliště v Žatci plánuje zahájit letošní sezónu v pátek 16. června. V letošním roce se mění vstupné, nový ceník tento týden schválila Rada města Žatce. Za vstup si lidé připlatí, za tobogán ušetří.

Mladí záchranáři soutěžili na Benediktu

publikováno: 8.6.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Poslední květnové úterý ožil areál Benediktu v Mostě. Sešli se zde žáci 7. a 8. tříd základních škol Mostecka, aby si zasoutěžili na 10. ročníku soutěže Mladý záchranář 2023. Tu pro ně připravil Územní odbor Most, HZS ÚK ve spolupráci s dalšími složkami integrovaného záchranného systému. Tradičním sponzorem klání, jehož záměrem je prohloubit u dětí znalosti a dovednosti v záchranářské problematice, byla společnost United Energy.

Zámecký park v Krásném Dvoře chystá na víkend speciální procházky

publikováno: 7.6.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Iveta Panýrková

O víkendu 10. a 11. června se státní zámek Krásný Dvůr na Podbořansku připojí k akci Víkend otevřených zahrad. Pro návštěvníky jsou připravené komentované procházky zámeckým parkem, speciální prohlídky zámeckých interiérů či třeba koncert pěveckého sboru Egeria.

TIPTipy na víkend 9. až 11. června

publikováno: 7.6.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Přes dvě desítky zajímavých akcí nabízí přehled na tento červnový víkend. Víkend otevřených zahrad, modelářská výstava, pivní slavnosti, Casanovské slavnosti, víkend s trucky, den s vojáky, pohádková divadelní přehlídka... a pokračují také dětské dny.

Na magistrátu se otevře Gulliverovo podivuhodné muzeum

publikováno: 6.6.2023, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Na netradičním místě - v budově mosteckého magistrátu - bude mít premiéru poslední předprázdninová inscenace Divadla rozmanitostí. Podivuhodné muzeum Lemuela Gullivera otevře své brány v sobotu 10. června.

TIPNahlédněte o víkendu do otevřených zahrad

publikováno: 6.6.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Druhý červnový víkend se slaví po celé Evropě víkend otevřených zahrad. Připojí se také řada zámeckých parků i soukromých zahrad v Ústeckém kraji. Připravili jsme pro vás tipy na místa, kde se v sobotu a neděli 10. a 11. června chystají zajímavé programy.

Duchcov bude žít o víkendu Casanovskými slavnostmi

publikováno: 6.6.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Jednoho ze svých nejslavnějších obyvatel si o víkendu připomíná město Duchcov. Tradiční Casanovské slavnosti začnou v pátek 9. června večer příjezdem Casanovy na zámek. V sobotu pak bude program pokračovat koncerty, programy pro děti, jarmarkem.

Zoopark zpřístupnil přestavěná venkovní terária

publikováno: 5.6.2023, kategorie: Turistika, autor: Pavlína Skopová

Po lednovém otevření medúzária představil chomutovský zoopark veřejnosti další nově přebudovanou expozici. Ve čtvrtek 1. června mohli návštěvníci poprvé projít tunelem, který zastřešil zmodernizovaná venkovní terária u pavilonu plazů, a zastavit se u nového jezírka pro želvy.

Plastikoví modeláři se vrací mosteckého muzea

publikováno: 5.6.2023, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Klímová

Druhá modelářská výstava Severočeského leteckého archivu se v Oblastním muzeu a galerii v Mostě uskuteční po třech letech, v termínu od 10. do 24. června. V sobotu 10. června budou po celý den probíhat ukázky tvorby modelů.

Teplické muzeum zve na výlet do světa hmyzu

publikováno: 2.6.2023, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Nová výstava v teplickém zámku poodhaluje půvab, různorodost a pestrost hmyzu Ústeckého regionu. Soustředí se hlavně na oblast Českého středohoří. Čekají vás stovky hmyzích exponátů. Výstavu doplňují i programy pro děti, přednášky, pozorování a komentované prohlídky a inspiraci tam získají amatérští entomologové. 

V Chomutově začíná v pátek festival Otevřeno

publikováno: 1.6.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Festival Otevřeno nabídne stejně jako každý rok pestrou směs divadla, hudby, literatury a výtvarného umění na řadě míst Chomutova. V pátek 2. června ho odstartuje divadelní představení žáků zdejší ZUŠky. Hlavní program se pak odehrává od 13. června a vyvrcholí hudebním festivalem v atriu knihovny v sobotu 16. června.

Prožijte den s Germány a římskými kupci

publikováno: 31.5.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V chomutovském muzeu se otevírá nová expozice archeologie a při té příležitost jste zváni do života našich předků před více než 2000 lety. V sobotu 3. června rozloží před muzeem svůj tábor Germáni.

TIPTipy na víkend 2. až 4. června

publikováno: 31.5.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

První červnový víkend bude patřit dětským oslavám. Kromě toho přidáme den v pravěku, festivaly humoru a vína, módní přehlídku a také páteční noc kostelů, koncerty a festivaly.

Noc kostelů otevře v pátek chrámy i kapličky

publikováno: 30.5.2023, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Téměř 1800 kostelů, chrámů a kaplí je přihlášeno k letošnímu programu Noci kostelů, který se koná v pátek 2. června. Připravili jsme pro vás přehled dvacítky měst a obcí, kam můžete vyrazit prožít páteční noc.

Klášterecký zámecký park se propojí s letním kinem

publikováno: 25.5.2023, kategorie: Turistika, autor: Lenka Fricová

Právě v těchto dnech odstartovaly práce na novém vstupu do zámeckého parku v Klášterci nad Ohří, a to od letního kina. Vstup do zámeckého parku, který ušetří mnoho kroků v obou směrech a odvede návštěvníky od cesty podél hlavní silnice, by měl být hotový v první půlce srpna.

V Litvínově čeká děti zábava s cirkusem

publikováno: 25.5.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Dětský den s cirkusem je připraven pro děti v neděli 28. května v areálu zámku Valdštejnů a zámeckém parku v Litvínově. Děti čekají zábavná soutěžní stanoviště, dílny a mohou se naučit třeba žonglovat.