e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Lázně Evženie Klášterec nad Ohří

region: Chomutovsko, Dolní Poohří, kategorie: zábava, relax, vodní sporty, příroda

Sdílet: facebook twitter google+

Lázeňský areál v Klášterci nad Ohří leží na břehu řeky Ohře na okraji města a sousedí se zámeckým parkem. Nabízí vlastní minerální prameny, lázeňské služby, ubytování i občerstvení. V areálu je stáčírna s infocentrem, kde je možné načerpat za mírný poplatek vodu do vlastních lahví.

Lázně Evženie Klášterec nad Ohří

Historie

Minerální pramen objevil ve své studni tamní zemědělec už v roce 1883, ovšem komerčně ho využil až ústecký cukrovarník František Fieber, který pramen koupil a pojmenoval po své manželce Eugenii. Vystavěl stáčírnu a založil první lázeňský park. Měl rozlohu 2,5 ha, kde byly dobře udržované procházkové cesty, květinové záhony i travnaté plochy, rybník s labutím ostrůvkem apod. Výsledek chemické analýzy prof. Dr. W Gintla a bakteriologické analýzy prof. Dr. Hueppa vedla spolu s dalšími dobrozdáními k tomu že 9. dubna roku 1898 byla Evženie prohlášena léčivým pramenem. Roku 1897 zde byla při hloubení jiné studny u bývalé klášterecké Střelnice nalezena další minerální voda, začala se stáčet a prodávat, u zřídla byly v novoempírové budově zbudovány malé lázně. pramen dostal název Městský pramen. Kláštereckou kyselkou prý byla zásobována i Rommelova armáda v Africe. Kyselka byla v provozu až do roku 1950, kdy přestalo pracovat jímací zařízení a celý areál začal chátrat.

Lázně Evženie Klášterec nad OhříPrameny

Dnešní lázně mají k dispozici tři prameny vhodné k pití i koupelím, ten poslední byl objeven v roce 1990, kdy začala obnova zchátralých lázní. Uhličitano-sodná kyselka pomáhá při trávicích i močových obtížích a také regenerují pohybový aparát. Jsou jímány v lázeňském parku městské části Kyselka: Pramen Evženie v hloubce 12 m, Klášterecký pramen 120 m a Městský pramen 90 m. Lázně i jejich okolí prošly kompletní rekonstrukcí.

Lázeňský dům Evženie

Nabízí kompletní rehabilitační péči s využitím přírodního léčivého zdroje minerálních pramenů, masáže elektroléčebné a vodoléčebné procedury. Využít je možné bazén, whirlpool a solnou jeskyni, dále kosmetické služby. S areálem sousedí tenisové kurty.

Informační centrum - Nová stáčírna

duben - říjen
pondělí - neděle 9.00 – 17.00 hodin

listopad – březen
pondělí - neděle 8.30 – 17.00, přestávka - 12.00 – 12.30

Stáčírna Evženie

duben - říjen
pondělí - neděle 13.30 – 17.00

listopad – březen
pátek - neděle 12.30 – 17.00


Kontakty:

Lázeňský dům Evženie (procedury, lékař, ubytování) ARC-MED s.r.o.
Adresa: Kyselka 104, 431 51 Klášterec nad Ohří
Telefon: 474 698 770 (recepce)
E-mail: recepce@arc-med.cz
Web: http://www.lazneevzenie.cz
GPS: 50.3785N, 13.1704E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google