e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Vrchlického divadlo v Lounech

region: Lounsko, kategorie: kina, divadla, muzea, galerie, kulturní zařízení, kluby

Sdílet: facebook twitter google+

Vrchlického divadlo v LounechLounské divadlo pochází z 50. let a v současné době je významným regionálním kulturním centrem. Pořádá nejen divadelní představení, ale také koncerty, besedy, výstavy a poskytuje zázemí pro vystoupení dětí a ochotnických spolků. V budově divadla sídlí Galerie města Louny nebo-li GAML a divadlo provozuje ještě Kulturní dům Zastávka.

Historie

První divadelní spolek fungoval v Lounech v hotelu Záložna od roku 1932. Po válce začali obyvatelé Loun vybírat na nové stálé divadlo, prodávaly se tzv. cihly. Lounské divadlo bylo otevřeno 29. října 1950 (tehdy jako Fučíkovo divadlo) a během své historie zažilo několik peripetií, které na konci 80. let neslavně vyvrcholily úplným uzavřením a více než desetiletým chátráním divadelní budovy. Po dlouhých diskusích se nakonec město rozhodlo budovu opravit a vrátit jí jméno po lounském rodákovi Jaroslavu Vrchlickém, jak to plánovali autoři prvních návrhů a přispěvatelé do sbírky. Po několikaleté rekonstrukci tak začala novodobá historie lounského divadla, 16. listopadem 2003 bylo po více než 53 letech otevřeno podruhé.

Současnost

Divadlo uvádí dovozová představení profesionálních i amatérských divadel, dětská představení, koncerty, výstavy výtvarného umění, nabízí i komerční a jiné kulturní využití. Při divadle působí Kruh přátel hudby, pravidelně pořádá přehlídku Lounské divadlení.

Pokladna

od pondělí do pátku 14.00 - 17.00 hodin

kalendář akcí divadla

kalendář akcí KD Zastávka


Kontakty:

Vrchlického divadlo v Lounech
Adresa: Osvoboditelů 411, 440 01 Louny
Telefon: 415 652 347
E-mail: info@divadlolouny.cz
Web: http://www.divadlolouny.cz
GPS: 50.3557N, 13.7989E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google