e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kamencové jezero Chomutov

region: Chomutovsko, kategorie: vodní sporty, zábava, relax, sportoviště

Sdílet: facebook twitter google+

Kamencové jezero ChomutovLéčivá voda Kamencového jezera, jediného na světě, láká pro své nenahraditelné účinky. Prostředí jezera je ideální pro letní radovánky dětí i dospělých. Areál nabízí travnaté i písčité pláže, spoustu atrakcí a hřišť pro děti, ale také podmínky pro vodní adrenalinové sporty.

Zdejší voda je světovým unikátem. Jezero vzniklo na začátku 19. století zatopením zaniklého dolu. Vysoký obsah (kolem 1 %) kamence ve vodě činí z Kamencového jezera malé Mrtvé moře, v němž se nedaří řasám a sinicím a voda je tam velmi čistá. Hloubka přesahuje tři metry a plocha jezera činí 16,3 hektaru.

Areál nabízí dvě písčité pláže s bílým pískem s atrakcemi pro dovádění dětí i s dostatkem zelených zastíněných ploch na odpočinek a také pláž nudistickou.

Atrakce jsou umístěny i na vodní hladině - houpačky, katapulty, trampolíny, klouzačky a pětimetrové horolezecké stěny, k dispozici jsou šlapadla a lodičky. Půjčit je možné si také golfové vozíky na projížďky areálem.

V areálu je dále možné si zahrát volejbal, nohejbal, kuželky, minigolf se šestadvaceti drahami či využít golfového trenažéru, který hráče přenese na nejznámější golfová hřiště. K dispozici jsou také kuželky. 

Sousední vodní nádrž Banda nabízí nejdelší vodní vlek v České republice pro jízdu na vodních lyžích.

Na Kamencovém jezeře nechybí množství míst k občerstvení, ať už ve stáncích na pláži, v otevřeném grilbaru, restauraci Dřevák s tradiční českou kuchyní, dále v pizzerii a restauraci Golf Club. V areálu se nachází také autokemp a hotel Golf Club.

Kamencové jezero Chomutov

Otevřeno

sezóna: 1. 5.  –15. 9.
Autokemp Kamencové jezero – recepce: 8.00 – 20.00 hod.
Minigolf: 9.00 – 21.00 hod.
Půjčovna loděk: 9.00 – 19.00 hod.
Koupaliště: 9.00 – 19.00 hod.


Kontakty:

Kamencové jezero Chomutov
Adresa: Tomáše ze Štítného, 430 01 Chomutov
Telefon: 775 579 317 (autokemp)
Web: http://www.kamencak.royalhotels.cz
GPS: 50.4713N, 13.4221E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google