e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Hipodrom Most

region: Mostecko, kategorie: sportoviště

Sdílet: facebook twitter google+

Dostihová dráha patří k dalšímu z "dromů" Mostu a také k největším sportovním atrakcím města Mostu. Rozkládá se na bývalých uhelných výsypkách, v rekultivované krajině za Mostem. K areálu hipodromu se dostanete ze silnice z Mostu směrem na Žatec. V areálu se pořádají jak dostihové, tak parkurové závody. Aslfaltový ovál okolo závodiště je využíván jako in-line dráha. Součástí hipodromu je dětské hřiště a piknik park s výhledem na závodiště, Krušné hory a Most. Novinkou je hřiště na fotbalgolf.

Hipodrom Most

Historie

O výstavbě dostihové dráhy na tzv. Velebudické výsypce, kam se vyvážela zemina z dolu Jan Šverma, se uvažuje od roku 1973, ovšem studie byla zpracována teprve v roce 1986. První dostihy se zde jely v roce 1997. V pozdějších letech bylo dobudováno i zázemí závodiště jako ustájení pro koně, sedliště, paddock, pro diváky pak tribuna s 1500 místy, občerstvovací centrum a dětských koutek.

Hipodrom Most

Dostihová dráha

Přímá dráha pro rovinové dostihy měří 1 200 metrů, hlavní ovál pro rovinové dostihy má 1800 metrů, k dispozici jsou vnitřní dráhy pro proutěné překážky a steeplechase. K zázemí areálu patří stáje, zázemí pro jezdce, věž rozhodčích a parkurové závodiště.

In-line dráha

Dráha je 3370 m dlouhá, z toho 1500 m vede v obou směrech a má šířku 5 metrů, ve zbylých 1870 metrech pokračuje dráha v jednom směru o šířce 3 metrů. Dráha je pokryta kvalitním jemnozrnným asfaltem a vede po obvodu dostihové trati. V těchto místech nejsou stromy, takže povrch dráhy je čistý, bez listů a spadlých větví. Dráha splňuje parametry dle požadavků asociace in-line bruslařů pro pořádání závodů. Dráha je volně přístupná denně, mimo dostihy a akce.

Dětské centrum a piknik park

Dětské hřiště nabízí široký výběr prolézaček, k dispozici je i pískovišti. Je vhodné k trávení odpoledne s celou rodinou či přáteli, protože sousedí přímo s piknik centrem a recepcí nově vybudovaného fotbalgolfu, kde si můžete zakoupit občerstvení. Zákaz vstupu s volně pobíhajícími psi. V piknik parku, je k dispozici 6 grilů. Přístupné denně od 7.00 do 20.00 hodin.

Fotbalgolf

Sportovní hra, která spojuje fotbal, golf a minigolf. Je to technická, soutěživá a především návyková hra, která v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu s elegancí a tradicí golfu. Chcete-li vyhrát musíte vykopávat fotbalový míč z odpališť, projít různé typy překážek na co nejméně úderů a následně umístit balon do otvoru na konci trati - jamky. Osoba, která užila co nejméně kopů, poté co prošla všech 18 jamek, se stává vítězem. Hraje se v týmech, který může čítat maximálně 4 hráče a hra obvykle trvá 1 - 2 hodiny. Rezervace na tel: +420 727 947 630 nebo fotbalgolfmost@gmail.com.

Zázemí

Během akcí je k dispozici Konibar, uzavřený Dostihový klub a stánky s občerstvením, dále možnosti sázek. Areál disponuje velkým parkovištěm a krytými diváckými tribunami.

kalendář akcí


Kontakty:

Hipodrom Most
Adresa: K Hipodromu 213, 434 01 Most - Velebudice
Telefon: 476 101 734
E-mail: as@hipodrom.cz
Web: http://www.hipodrom.cz
GPS: 50.4751N, 13.6407E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google