e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Letiště Most

region: Mostecko, kategorie: sportoviště, zábava, relax

Sdílet: facebook twitter google+

Mezi Mostem a Braňany funguje veřejné vnitrostátní letiště, jehož provozovatelem je Aeroklub Most. Na letišti jsou pořádány sportovní akce jako mistrovství v letecké akrobacii, přesném létání či parašutismu. Na letišti působí letecká škola a pořádají se zde akce pro veřejnost.

Historie

Původní libkovické letiště bylo založeno ve 40. letech jako součást tehdejších Stalinových závodů - litvínovské chemičky. Nové bylo vybudováno blíž k Mostu rekultivací výsypky povrchového uhelného dolu na místě, kde dříve stála obec Střimice. Jeho stavba začalo v roce 1988 a kvůli nedostatku financí a změně režimu se táhla osm let. Před hlavní budovou byl odhalen pomník padlým americkým letcům, kteří zahynuli v dubnu 1945 poblíž mosteckého letiště.

Současnost

Nové letiště je veřejnosti neustále otevřené a pro veřejnost je zde připraveno množství služeb. Od letištního občerstvení s terasou se slunečníky a vyhlídkou, odkud je letiště jako na dlani, přes odborný výklad o letecké technice a provozu na letišti. Nabízí komerční lety, letecký výcvik pro pilotní průkaz pilota kluzáků, letecké práce a ubytování.

Aeroklub Most se věnuje motorovému i bezmotorovému létání. Pravidelně pořádá Den otevřených dveří a akce pro děti.


Kontakty:

Letiště Most
Adresa: Letiště, 434 01 Most
Telefon: 476 706 266
E-mail: aeroklub-most@volny.cz
Web: http://www.letistemost.cz/
GPS: 50.5251N, 13.6799E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google