e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Miniatur park Oederan

region: Další tipy v Sasku, kategorie: technické památky, dětské atrakce, muzea, galerie

Sdílet: facebook twitter google+

Oederanský park je místem, které návštěvníkům umožňuje poznat všechny regionální zajímavosti saských Krušných hor pohromadě. Přidává k tomu i několik míst z České republiky - rozhlednu na Klínovci, chomutovské divadlo či pohybující se mostecký děkanský kostel. Všechny stavby jsou ze dřeva, takže je park přístupný jen v od jara do podzimu.

Miniatur park Oederan

Park zahrnuje kolem 210 staveb a 1300 figur, z nichž řada je pohyblivých. Celým parkem protéká důmyslný vodní systém, který vytváří rybníky, vodopády, pohání vodní kola i různé mechanismy. Parkem navíc projíždí celkem osm různých železnic a také lanovka na Fichtelberg. Další stavby postupně přibývají. Samostatnou část pak tvoří Montanregion Erzgebirge, tedy hornické památky, které usilují o zápis na seznam památek UNESCO. Jednotlivé stavby v krajině doplňují dětské atrakce.

Služby

dětský vláček, dětské hřiště, koutek s domácími zvířaty, cirkusové představení s historickými marionetami, obchod s řemeslnými výrobky a suvenýry, restaurace s bufetem a kavárna, neplacené parkoviště, bezbariérový areál

Přístup

Oederan leží mezi Chemnitz a Freibergem, asi 40 kilometrů od českých hranic. Pro Mostečany je nejlépe použít přechod v Mníšku, pro Chomutovské přechod v Hoře Svatého Šebestiána, směrem od Teplic přechod Cínovec/Altenberg. V Oederanu ukazatele k parkovišti.

Otevřeno

duben – květen, září - říjen
denně 10.00 – 18.00 hodin

červen - srpen
denně 9.00 – 18.00 hodin


Kontakty:

Klein-Erzgebirge
Adresa: Richard-Wagner-Straße 2, 09569 Oederan
E-mail: info@klein-erzgebirge.de
Web: http://www.klein-erzgebirge.de
GPS: 50.8621N, 13.175E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google