reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Muzeum města Duchcova

region: Teplicko, kategorie: muzea, galerie

Sdílet: facebook twitter google+

Duchcovské muzeum najdete jen kousek od zámku v Masarykově ulici v bývalém měšťanském domě. Stálá expozice seznamu s historií města. Pravidelně jsou pořádány příležitostné výstavy historické i umělecké. Součástí budovy je čajovna Pohoda.

Historie

Duchcovské muzeum vzniklo v roce 1896 z popudu německých obyvatel města. Velká část sbírek pochází z počátku 20. století. Muzeum tehdy sídlilo tam, co dnes knihovna města. V roce 1922 pak bylo v Duchcově založeno i menšinové české muzeum. Sbírky přešly po druhé světové válce do rukou města. V 60. letech ale muzeum zaniká a sbírky jsou rozmístěny po okolních muzeích. K obnovení muzea došlo až v roce 1994.

Expozice

Seznámuje s bohatou historií Duchcova a jeho přilehlého okolí od expozice archeologických nálezů dob prehistorických. Z doby laténské je zde vystaven tzv. Duchcovský poklad, který byl nalezen při čištění Obřího pramene v Lahošti v roce 1882 a jeho součástí bylo několik set bronzových předmětů. Z období středověkých dějin města si mohou návštěvníci prohlédnout řadu archelogických nálezů odhalených při výkopech v jádru města. Část expozice je věnována osobnosti Giacoma Casanovy a další pak průmyslu města.

K dispozici je taktéž Badatelna muzea a knihovna se sedmi tisíci položkami, zejména historického a lokálního charakteru.

Otevřeno

říjen až květen
pondělí - pátek 9.00 - 17.00 hodin

červen až září
pondělí - neděle 9.00 - 17.00 hodin

kalendář akcí muzea

kalendář akcí Čajovna


Kontakty:

Muzeum města Duchcova
Adresa: Masarykova 71/7, 419 01 Duchcov
Telefon: 417 835 526
E-mail: sejvlova@muzeumduchcov.cz
Web: http://www.muzeumduchcov.cz/
GPS: 50.6029N, 13.7461E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google