e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie Dubí

region: Teplicko, kategorie: sakrální památky

Sdílet: facebook twitter google+

Nejvýznamnější historickou památkou Dubí je kostel v horní části obce při silnici na Cínovec. Je replikou kostela Madonna dell'Orto v Benátkách a jde o nejsevernější benátskou stavbu v Evropě. Kostel je možné prohlédnout si s průvodcem.

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie Dubí

Historie

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie byl vystavěn po žádosti místních radních z iniciativy knížete Clary-Aldringena. Místní obyvatelé uspořádali na konci 19. století dokonce veřejnou sbírku. Projektu se ujal italský architekt P. Bigaglio a Dubí tak získalo jedinečnou dominantu, trojlodní baziliku ve stylu benátské gotiky. Ta působí i díky použitým stavební materiálům, kterými jsou bílý a červený mramor, v krajině Podkrušnohoří velmi exoticky. Součástí kostela je i hrobka příslušníků rodu Clary-Aldringen. 

Současnost

Kostel je využíván nejen ke mším, ale i ke kulturním akcím. Je možné si ho prohlédnout při bezplatné komentované prohlídce s průvodcem. Komentovaná prohlídka vás provede architekturou a historií výstavby kostela, součástí exkurze je také návštěva rodové krypty Clary-Aldringenů. 

Otevřeno

Pouze pro skupiny od 6 osob, objednávky v Městském informačním centru nebo telefonicky na číslech 774 860 544, 774 028 998.


Kontakty:

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie Dubí
Adresa: Ruská ulice, 417 01 Dubí
Telefon: +420 774 860 544
E-mail: info@infocentrum-dubi.cz
Web: http://www.infocentrum-dubi.cz
GPS: 50.684N, 13.7869E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google