e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Sport centrum Bouřňák

region: Krušné hory, Teplicko, kategorie: zimní sporty, hory, cyklotrasy

Sdílet: facebook twitter google+

 

 

Lyžařské středisko Sport Centrum Bouřňák leží v prostoru obcí Mikulov, Nové Město a Moldava v Krušných horách. V zimě nabízí atraktivní vyžití pro běžkaře, sjezdaře i skialpinisty. V létě je možné využít značené trasy pro pěší výlety nebo Krušnohorskou magistrálu pro kola.

Sjezdové lyžování

Z vrcholu Bouřňáku v nadmořské výšce 869 metrů vedou směrem do Mikulova 4 sjezdové tratě, jedna trať směrem do osady Hrob. Z hlavního parkoviště v obci Mikulov vedou také tratě pro skialpové lyžování, o které se stará sdružení Skialp nad Hrobem. Hlavní přístup k vlekům je z placeného parkoviště v Mikulově. 

Běžky

V okolí Nového Města je kolem 59 km běžeckých stop, které navazují na Krušnohorskou magistrálu vedoucí po hřebeni Krušných hor. U nádraží Nové Město, kam jezdí Moldavská horská dráha z Mostu, se nachází běžecký stadion s ohřívárnou, šatnou a bufetem, v jehož okolí vedou turistické tratě 5 a 10 km. Na stadionu začíná značení závodních běžeckých tratí (a je zde východisko turistických tratí 5 a 10 km, které vedou směrem na Cínovec a Moldavu. Tratě závodní i turistické jsou upravovány rolbou. Turistické tratě vedou podél státní hranice s možností přechodu do SRN jednak hraničním přechodem Moldava, jednak v rámci příhraničního styku i jinde.  V sousedním Německu je možné využít biatlový areál Zinwald.

Pěší turistika

V létě je možné využít značené trasy v okolí Krušnohorské magistrály pro pěší výlety. Od běžeckého stadionu v Novém Městě (železniční zastávka) vede třináctikilometrová Sklářská naučná stezka.

Služby

6 sjezdovek (1 lehká, 4 středně náročné a 1 těžká), tři vleky, udržované běžkařské dráhy, lyžařská škola na dětském svahu Údolíčko, půjčovna a servis lyží, ski bar na sjezdovce, občerstvení u běžeckého stadionu

Provoz

vleky v zimním období
denně 9.00 - 16.00 hodin


Kontakty:

Sport centrum Bouřňák
Adresa: Mikulov 54, 419 01 Mikulov
E-mail: info@scbournak.cz
Web: http://www.scbournak.cz/
GPS: 50.6892N, 13.7169E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google