e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Komořanská teplárna slaví kulatiny. Pomozte s výstavou!

publikováno: 6.3.2023, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Komořanská teplárna a elektrárna společnosti United Energy letos slaví kulatiny. Své narozeniny bude veřejnosti připomínat po celý letošní rok. Teplárna teď hledá pro svou připravenou výstavu pamětníky, fotografie a další historické materiály.

„V průběhu roku chceme připomenout nejen dlouhou historii teplárny a změny, kterými prošla a nadále prochází, ale také poodhalit její budoucnost, protože naše osmdesátiletá dáma tu s námi chce být ještě další desítky let,“ říká mluvčí United Energy Miloslava Kučerová.

Během roku se budou prolínat nejrůznější akce určené jak studentům, tak široké veřejnosti. Jednou z nich je výstava, kterou připravuje teplárenská společnost ve spolupráci s Oblastním muzeem a galerií v Mostě. „Podobnou výstavu jsme již realizovali před 15 lety v mostecké knihovně. Rádi bychom ji však tentokrát doplnili o nové exponáty, novinové články, fotografie a třeba i zajímavé příběhy. Proto se obracím směrem k veřejnosti, k bývalým zaměstnancům - pamětníkům či jejich potomkům s prosbou o pomoc a dotazem, zda nemají ve svých soukromých sbírkách fotografie, brožurky, články nebo jiné drobnosti, které je možné označit za historické. Budeme velmi rádi za jejich zapůjčení. Pátráme především po materiálech a informacích, které se týkají výstavby ve 40. letech, elektrárenské éry teplárny a počátků éry teplárenské. Ale uvítáme i materiály novější. Stejně tak budeme nadšeni, pokud se s námi pamětníci podělí o své vzpomínky nebo vzpomínky svých blízkých,“ vyzývá Kučerová. 

Majitelé exponátů a materiálů, kteří budou ochotni je společnosti zapůjčit, se mohou obrátit na tiskovou mluvčí na následujících kontaktech: e-mail: miloslava.kucerova@ue.cz nebo mobil:  606 644 496. Po skončení výstavy, případně po jejich ofocení budou materiály samozřejmě v pořádku vráceny zpět k rukám vlastníků.