e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Naučná stezka Putování s Hopíkem

region: Lounsko, Dolní Poohří, kategorie: naučné stezky, dětské atrakce, příroda

Sdílet: facebook twitter google+

Obnovená naučná stezka Lesní putování s Hopíkem vede lesy na pomezí Žatecka a Rakovnicka a je doplněna herními prvky a úkoly pro děti. Vhodným nástupním místem je Holedeč, naučná stezka leží na jih od obce.

Naučná stezka Putování s HopíkemPůvodní naučná stezka na území Městských lesů Žatec zde vznikla v délce 6 km již v roce 2003. Původní značení se však již ztrácí a cedule nejsou všude čitelné. V roce 2018 její část v délce cca 2,5 km obnovilo město Žatec a doplnilo ji herními prvky pro děti a úkoly, vztahujícími s k přírodě. Vede nenáročným lesním terénem a je vhodná pro vycházky s dětmi. Její nevýhodou je, že je jednosměrná a navíc víceméně končí a začíná v lese.

Přístup

Stezka není od obce Holedeč značena, ale vhodným nástupním bodem je vodárna u Holedeče směrem na Rakovník. Tam najdete první z původních cedulí staré stezky. Odtud budete pokračovat po polní cestě, dokud nenarazíte na modrou turistickou značku. Ta vás dovede k odpočinkovým altánům na rozcestí Pod lesem a začátku naučné stezky. Dalšími možnými nástupními body jsou lesní rozcestí na silnici č. 227 nebo silniční rozcestí Lhota - Kluček. V Holedeči je vlaková zastávka na trati Žatec - Rakovník a zastávka autobusu.


Kontakty:

Naučná stezka Putování s Hopíkem
GPS: 50.2727N, 13.5774E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google