reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Cyklostezka Ohře

region: Dolní Poohří, České středohoří, kategorie: cyklotrasy

Sdílet: facebook twitter google+

Vyznačená trasa č.6, která začíná na hranici s Německem u Chebu a končí u soutoku s Labem v Litoměřicích, měří asi 230 kilometrů. Rozdělena je na několik etap.

Cyklostezka Ohře u Stekníku

Trasa od Perštejna, kde cyklostezka přechází do Ústeckého kraje, ke Kadani patří k nejlépe upraveným částem, nabízí výhledy na strmé řeky a řeku lemují hrady. Mezi zámeckým parkem v Klášterci nad Ohří a Kadaní vede asi desetikilomerový úsek kvalitní asfaltové stezky, zakončený atraktivním nábřežím Maxipsa Fíka, vhodný pro začátečníky.

Náročnější je trasa od Nechranické přehrady k Žatci, která však nabízí atraktivní výhledy a cestu kolem vinic, která připomíná spíše jižní Moravu. Okolo Žatce však již vede velmi kvalitní nová stezka podél řeky. Další cesta ze Žatce vede chmelnicemi okolo zámku Stekník a archeologického skanzenu v Březně až do Loun.

Dál vede řeka i cyklostezka okrajem Českého Středohoří, kde je možné navštívit na trase zámeček v Pátku, libochovický zámek s parkem, budyňský vodní hrad, ženský klášter v Doksanech a pevnost Terezín. Poté už trasa končí u soutoku v Litoměřicích, kde je možné navázat Cyklostezkou Labem, která vede až do Německa.

Informace

Web www.cykloohre.cz pečlivě popisuje kilometr po kilometru a přináší praktické informace o servisech, ubytování, občerstvení a turistických zajímavostech v okolí řeky.


Kontakty:

Cyklostezka Ohře
Web: http://www.cykloohre.cz