e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Naučná stezka U Petra a Pavla

region: Lounsko, Dolní Poohří, kategorie: naučné stezky, příroda, dětské atrakce

Sdílet: facebook twitter google+

Lesní naučná stezka vede přírodním parkem Džbán k vrcholu kopce Výrov. Název stezky upomíná na obrázky světců, které byly v minulosti umístěny na začátku stezky. I dnes tam najdete jejich podobiznu. Stezka měří asi 3,5 kilometru a je vhodná i pro menší děti.

Naučná stezka U Petra a PavlaTrasa stezky

Stezka začíná na rozcestí turistických značek při silnici mezi Markvarcem a Konětopy. Vede s mírným stoupáním společně se žlutou turistickou značkou na rozcestí pod Výrovem. Má celkem osm zastavení, které seznamují především s přírodou a lesním hospodářstvím. Vybudovaly ji Lesy ČR.

Stezka je jednosměrná, ale díky husté síti značení je možné zpět pokračovat od rozcestí Pod Výrovem po červené (odbočka vpravo, doleva vede na Výrov) přes Kozineckou stráň. Červená vás lesy dovede až k výchozímu místu. Před klesáním k silnici jsou odbočky na vyhlídky, ty jsou však zarostlé. Celkem má okruh 7 km.

Přístup

Nástupní místo naučné stezky je dostupné autem ze silnice Markvarec - Konětopy, 1 km od Markvarce. Pěšky po červené z Konětop, kde je také železniční zastávka (2 km). Pokud pojedete na kole, se nevracejte zpět po červené, ale pokračujte po žluté do Markvarce a poté po silnici s malým provozem zpět k výchozímu místu.


Kontakty:

Naučná stezka U Petra a Pavla
Adresa: Markvarec
GPS: 50.269N, 13.6981E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google