e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Komáří vížka

region: Teplicko, Krušné hory, kategorie: hory, cyklotrasy, příroda

Sdílet: facebook twitter google+

Komáří vížkaVrchol Krušných hor nad Krupkou na Teplicku nazývaný Komáří hůrka nebo Komáří vížka se stejnojmenným hotelem a restaurací. Na vrchol vede sedačková lanovka z Bohosudova, nejdelší lanová dráha bez mezistanice ve východní Evropě. V letním období jsou zde ideální podmínky pro turistiku, vyjížďky na koních, cykloturistiku a paragliding. V zimě je pro návštěvníky k dispozici lyžařský areál, sjezdovky se třemi vleky, upravené běžecké tratě.

Komáří hůrka

Vrchol je významná dominanta hřebenu Krušných hor s nadmořskou výškou 807 metrů. Za dobré viditelnosti možnost dohlédnout až do Krkonoš. Pod vrcholem stojí kaple svatého Wolfganga. V okolí se v minulosti těžily rudy, nyní je otevřena nedaleko prohlídková Štola svatý Martin.

Lanovka

Dvousedačková lanovka s celoročním provozem jezdí z Krupky-Bohosudova na vrchol Komáří vížky. Lanovka měří necelých 2,5 kilometru a překonává výškový rozdíl 482 metrů. Jezdí rychlostí 2,5 m/s.

Provozní doba

od dubna do září - denně 8.30 – 18.30 hodi
od října do března - denně 8.30 – 16.30 hodin
Odjezd každou hodinu vždy v půl.

Stránky provozovatele Lanové dráhy.

Restaurace a hotel

Na vrcholu stojí hotel s věží, podle které se oblast nazývá Komáří vížka. K hotelu vede také silnice z Krupky. Stránky hotelu.


Kontakty:

Komáří vížka
Adresa: Horní Krupka 120, 417 41 Horní Krupka
GPS: 50.7067N, 13.8565E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google