e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zámek Vrbičany

region: Další tipy v kraji, kategorie: hrady, zámky, zříceniny

Sdílet: facebook twitter google+

Venkovský zámek v soukromých rukou leží poblíž dálnice D8 na Litoměřicku a prochází postupně rekonstrukcí. Obklopuje ho anglický park. V zámku jsou instalované menší výstavy, dětská stezka a pořádají se zde kulturní akce.

Zámek Vrbičany

Historie

Zámek byl vystavěn v pozdně barokním slohu, zřejmě na místě starší tvrze, v letech 1786 - 1789 Františkem Karlem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku. V polovině 19. století ho získali Herberštejnové, kteří zámek přestavěli. V roce 1946 byl zkonfiskován a sloužil jako internát učiliště, v roce 2011 ho zakoupila firma Sempra Vrbičany. 

Současnost

Zámek má soukromého vlastníka, který se ho snaží postupně opravovat a zpřístupňovat veřejnosti (poprvé se otevřel návštěvníkům v roce 2015). Majitel připravuje také ubytování a občerstvení. Zahrada je volně přístupná a je možné hrát např. petanque nebo kroket.

Expozice

Porcelánové panenky Dagmar Májové, kočárky Věry Čížkové, papírové modely hradů a zámků Jany Žuravnyjové, obrazy Zdeňka Kadlece, fotografie Idy Homolové, kresby hradů Bohuslava Strnada a Brantovy kreslené šermířské vtipy. Kastelán nabízí možnost prohlédnout si zámek od sklepa po půdu. V prvním patře umístěna dobrodružná strašidelná stezka pro děti.

Otevřeno

červenec a srpen
úterý - neděle 10.00 - 16.00 hodin

září, říjen
soboty, neděle 10.00 - 16.00 hodin

jindy po domluvě

 


Kontakty:

Zámek Vrbičany
Adresa: Vrbičany
Telefon: +420 731 005 123
E-mail: info@zamekvrbicany.cz
Web: http://www.zamekvrbicany.cz
GPS: 50.4645N, 14.0914E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google