e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pohádky, hudbu i divadelní představení nabídne festival na teplickém zámku

publikováno: 28.8.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

První zářijový víkend ožije nádvoří teplického zámku, kde funguje o prázdninách letní kino, festivalem Divadlo na zámku. Po tři dny nabídne vždy divadelní pohádku pro děti, koncert a večer představení pro dospělé. Uvnitř podrobný program.

Pátek 1. září

10,00 hodin - Divadlo Pohádka: Jak princezna hádala, až prohádala
Námět: Jan Drda. Scénář, výprava, režie: Tomáš Kraucher. Veselá pohádka na motivy pohádky Jana Drdy o chytrém pasáčkovi vepřů Ondrovi, hodné Dorotce a princezně, která ráda rozdávala hádanky.

16,30 hodin - VANUA2
Kapela VANUA2 (pop-world music) vznikla v roce 2017 spojením excelentních hudebníků Blue Effectu - Wojttech Říha, Václav Zima, Václav Zima (Blue Effect Tribute) s jedním z nejlepších nových hlasů na české scéně, zpěvákem Yannickem Tevi z ostrova Vanuatu.

20,00 hodin - Komorní divadlo Kalich: Butch Cassidy a Sundance Kid (werstern z Bohnic)
Autor a režie: Luboš Balák. Originální komedie s Josefem Poláškem, Václavem Koptou a Simonou Vrbickou Frajery na divokém Západu se cítí dva kamarádi „na život a na smrt“, kteří touží prožívat stejná dobrodružství, přepadení, střílení i nebezpečné útěky. Svá napínavá dobrodružství nekazí logikou, ani zdravým rozumem a k plánování útěku je vede touha po svobodě. Jejich protihráčem je zkušená sestra přicházející vždy v nečekaném okamžiku. V prudkém rytmu grotesky se střídají komické situace, ve kterých nechybí slovní humor. Herci si s jemným nadhledem mohou užívat gejzír absurdit, kterými dokážou vyvolat odezvu bavících se diváků.

Sobota 2. září

10,00 hodin - Metropolitní divadlo Praha: O pejskovi a kočičce - Jak zachránili hrad
Režie: Dana Bartůňková. Jednoho dne se pejsek a kočička rozhodnou ze svého domečku vydat na výlet. Najednou se však zatáhne a přižene se silná bouřka s deštěm a kroupami. Pejsek s kočičkou se proto rychle schovají v nedaleké zřícenině hradu, aby se usušili. Bouřka ale nepřestává, a tak se rozhodnou v hradu přenocovat A tak všechny čeká dobrodružství, na které jen tak nezapomenou.

16,30 hodin - Malý bobr - Vzpomínka na Petr Skoumala
7. 3. 2023 by oslavil 85. narozeniny Petr Skoumal. Kdo by neznal jeho večerníčkové melodie i jeho tvorbu pro dospělé? Přátelé a spoluhráči Petra Skoumala již na jeho nedožité 80. výročí narození dali dohromady kapelu s názvem Olin Nejezchleba & Malý Bobr - Vzpomínka na Petra Skoumala. Na koncertě zaznívají skladby jako Tygr, Lev, Na velbloudu, Narodíme se, Neopouštěj nás (Svatý Václave), Trychtýře, Březen, Doteky, Kavárna Slavie a mnoho dalších nezapomenutelných skladeb.

20,00 hodin - Divadlo Palace: Vedlejší účinky
Autor: Stefan Vögel. Režie: Petr Svojtka. Brilantní konverzační přestřelka o partnerských vztazích - a nejen o nich. Říká se „láska až za hrob“, kde ale ve skutečnosti končí? Co všechno jste ochotni pro partnera riskovat a obětovat? Hrají: Klára Cibulková, Michal Dlouhý, Veronika Svojtková / Kateřina Březinová, David Novotný.

Neděle 3. září

10,00 hodin - Princezna Koloběžka
Ludmila Razimová (na motivy Boženy Němcové ). Pohádka s malebnou divadelní výpravou a rytmickými písničkami. 

16,30 hodin - Ivan Hlas Trio
Seskupení excelentními muzikantů, koncertujících společně od r. 2004 Zatím jejich posledním počinem je CD Krásnej dar (2016) - Ivan Hlas -zpěv, kytara, Olin Nejezchleba – violoncello, Norbi Kovács – kytara, zpěv.

20,00 hodin - Divadlo Na Jezerce: After life
Autor: Ricky Gervais. Režie: Jan Hřebejk. Tony má po smrti své ženy, která zemřela na rakovinu, jasno: život bez ní nemá žádný smysl a bylo by lepší ho ukončit. „Hlavně se nelituj!“ vzkazuje mu Lisa prostřednictvím videa, které před svou smrtí nahrála. Věděla totiž, že se Tony bude s nenadálou osamělostí těžko vyrovnávat. Ve videu mu vysvětluje, jak v domě zapnout alarm, nabádá ho, aby udržoval pořádek, a prosí ho, aby nezapomínal krmit jejich psa. Kdo z nás zažil ztrátu blízkého člověka, ví, jak těžce se hledá způsob, jak se s ní vyrovnat. Vrátí se cynický novinář zpět do života? Hrají: Milan Šteindler, Jaromíra Mílová, Libuše Švormová, Petr Vacek, Anežka Rusevová, Jan Řezníček, Jan Hrušínský, Matěj Sitta.

Jednodenní vstupenky stojí v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč, je možné také koupit vstupenky na všechny tři dny nebo dva dny se zvýhodněním. Dopolední představení stojí 50 Kč.