e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na mosteckém autodromu budou závodit trucky, NASCARy i formule

publikováno: 23.8.2023, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Autodrom Most bude již po jedenatřicáté hostit mistrovství Evropy okruhových tahačů Czech Truck Prix, které se pojede poslední srpnový víkend 25. až 27. srpna. Souběžně s trucky opět pojede série NASCAR Whelen Euro Series a součástí víkendu budou ještě dvě další atraktivní závodní série a tradičně bohatý doprovodný program.

„Náš tradiční víkend láká fanoušky především svou pestrostí. Diváci uvidí během víkendu závody okruhových tahačů, evropských NASCAR, ale i historických formulí. K tomu se nově připojila série EuroLegend Cup. U všech těchto závodů nebývá o dramatické situace nouze, takže se určitě bude na co dívat,“ přibližuje hlavní kouzlo závodního víkendu Josef Zajíček, předseda představenstva Autodromu Most.

Hlavní hvězdou se během posledního srpnového víkendu na mosteckém autodromu stane bezpochyby tým Buggyra. Ten sice závody evropských trucků na konci loňského roku opustil a pro letošní sezónu se zaměřil na vytrvalostní série cestovních vozů a dálkových soutěží, ale na tradiční zastávce evropského šampionátu okruhových tahačů v Mostě nebude chybět. Za volant tahače připravovaného v rámci Buggyra Academy France usedne oblíbený domácí jezdec Adam Lacko.

Závodní trucky během mosteckého sportovního svátku doplní šampionát NASCAR Whelen Euro Series, který slibuje podobně atraktivní podívanou. Evropská odnož zámořských NASCARů našla na severu Čech svůj domov a jde o další dnes již tradiční klání na této trati. V NASCAR úspěšně bojuje český pilot Martin Doubek, který se může mimo jiné pochlubit titulem šampiona Euro NASCAR 2 z roku 2021.

Součástí víkendu bude navíc doprovodná série historických juniorských formulí Formel Vau a souboj vozů s americkými kořeny EuroLegend Cup.

Celý nabitý závodní víkend začne už ve čtvrtek 24. srpna, kdy se v předvečer startu 31. ročníku Czech Truck Prix uskuteční od 17,30 hodin spanilá jízda závodních speciálů z Autodromu do centra Mostu. K vidění budou závodní auta od závodních trucků, přes vozy NASCAR a další. Trasa povede z Autodromu na setkání s fanoušky, které se uskuteční na parkovišti za poštou. Na místě proběhne autogramiáda jezdců, ukázky vozů a techniky, a soutěže o hodnotné ceny.

V rámci 31. ročníku Czech Truck Prix je připraven bohatý program pro každého fanouška. Samozřejmostí je FanVillage s atrakcemi, Hot Wheels Zóna, Bobík Road Show, autogramiády jezdců a oblíbený TruckFest.