e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zástupci muzea prozkoumali útroby teplárny

publikováno: 23.3.2023, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Práce na přípravě výstavy k 80. výročí komořanské teplárny, kterou chystá její provozovatel, společnost United Energy, a Oblastní muzeum a galerie v Mostě, jsou v plném proudu.

„Spolupráce s mosteckým muzeem probíhá skvěle. Poskytlo nám pěkné prostory i možnost zapůjčení výstavních vitrín, snaží se pomoci i radou. Na nás je, abychom tyto prostory co nejlépe a nejzajímavěji vyplnili. K dispozici již máme články, fotografie i řadu exponátů, stále však sháníme další artefakty a drobnosti ze soukromých sbírek bývalých zaměstnanců nebo jejich blízkých,“ říká tisková mluvčí teplárny Miloslava Kučerová.

„Jsem rád, že se teplárna do výstavy pustila s takovou vervou. Podobných technických výstav je stále málo a pro veřejnost jsou obvykle velmi atraktivní. Zvláště, pokud si mohou něco osahat a vyzkoušet,“ doplňuje ředitel Oblastního muzea a galerie v Mostě Michal Soukup.

Vernisáž výstavy se předpokládá na začátku měsíce září. Výstavu pak bude doplňovat vzdělávací program, který pro děti připravuje právě muzeum. Proto jeho zástupci přijali pozvání teplárenské společnosti na exkurzi do komořanské teplárny, aby prozkoumali útroby provozu a seznámili se s výrobou tepla a energie. Zároveň byli prvními hosty, kteří měli možnost nahlédnout do unikátních prostor teplárny, o nichž neví ani většina zaměstnanců. Toto tajemné místo bude zpřístupněno i veřejnosti na Dni otevřených dveří, který se uskuteční v letních měsících.