e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jirkov usiluje o moderní sportovní halu

publikováno: 5.10.2023, kategorie: Sport, autor: Vladimír Vacula

Sdílet: facebook twitter google+

Ještě v tomto roce jirkovská radnice vyhlásí výběrové řízení na stavbu multifunkčního objektu pro sport a rekreaci, který bude stát u 3. základní školy v Nerudově ulici. Investici schválili zastupitelé. Stavět se má začít příští rok.

Téměř dvacetitisícový Jirkov sportovní halu nutně potřebuje. Je navržen třípodlažní objekt pro více druhů sportů. „Máme na stole hotový projekt této krásné sportovní haly. Jen jsme čekali na vhodný dotační titul, aby její výstavba mohla začít,“ říká starostka Dana Havlátková Jurštaková. Ke stavbě víceúčelové sportovní haly chce radnice využít dotační možnosti, která se jí naskytla. Žádosti o dotaci lze podávat do konce října. 

Předpokládané celkové náklady na sportovní halu činí 153 miliónů korun. Její výstavba má být rozložena do dvou let v souladu s podmínkami případné dotace. Stavět by se začalo v příštím roce. 

Ve městě je množství sportovních klubů a mnohé z nich často řeší, kde budou trénovat, nebo kde uspořádají turnaj. Musí si kvůli tomu pronajímat haly v jiných městech či obcích. S jirkovskou halou by tyto problémy zmizely. A navíc, když budou rodiče vědět, že je v Jirkově kvalitní sportovní centrum a že jejich děti nebudou muset nikam dojíždět, spíše je přihlásí do některého z klubů nebo sportovních kroužků. 

Nová hala bude mít veškeré sociální zázemí a také recepci i občerstvení. Nebude v ní chybět tribuna pro rodiče a další fanoušky z řad veřejnosti. Pprávě dostatečná kapacita míst k sezení je to, co návštěvníkům sportovních utkání v místních tělocvičnách nejvíc chybí. Celkově se zde pohodlně usadí 395 diváků a do prostorných a dobře vybavených šaten se vejde 160 hráčů. Je myšleno i na návštěvníky, kteří přijedou na zápas nebo trénink autem: na přilehlém pozemku pro ně vznikne 51 parkovacích míst. Bude zde i parkovací záliv k odstavení 2 autobusů.

„Myslíme si, že naše město si takovéto zařízení zaslouží. Členská sportovní základna je v Jirkově skutečně velká, tak proč jí nevytvořit ty nejlepší podmínky?“ podotýká starostka. Sportovní centrum by navíc mohlo sloužit různým organizacím k pořádání kulturních akcí. Využívat ke sportování by jej mohla i široká veřejnost.

Vizualizace: KAP atelier