e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

100 korun a celá taška dárků! Předvánoční Swap party v Teplicích

publikováno: 4.12.2023, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V neděli 10. prosince se již podruhé v teplické sokolovně uskuteční swap. Organizátoři připravili nejen klasickou výměnu, ale také mnoho nového. Novinkou bude přednáška o udržitelné módě či opravy na místě.

Oblečení, obuv, hračky, knihy, domácí dekorace, šperky a mnoho dalšího - to vše si budou moci návštěvníci najít na swapu 10. prosince. Vstupné je 100 Kč na osobu (děti do 12 let včetně zdarma). Každý návštěvník má možnost odnést si jednu velkou tašku věcí, za každou další tašku je příplatek 50 Kč. 

Návštěvníci předvánočního swapu nejenže mohou přinést své věci a vzít si to, co se jim líbí, ale také si mohou poslechnout přednášku o udržitelné módě ve 13,00 hodin. Kromě toho si budete moci zakoupit dárky od místních řemeslníků, nechat si na místě opravit oblečení od švadlenky či využít opraváře elektroniky a samozřejmě si vychutnat svařák. Pro děti bude připravena speciální zóna, kde si budou moci hrát, ale také se zúčastnit tvořivého workshopu.

"Každá nová akce představuje pro nás výzvu a příležitost představit něco nového pro návštěvníky. Před Vánoci jsme se rozhodli pozvat místní řemeslníky, aby představili své výrobky na naší události. Budeme mít květiny bez chemie, microgreens, tvoření z látek, šperky a dokonce i švadlenu, která bude schopna opravit oblečení, a mistra, který se postará o opravy elektroniky!" řekla Michaela Klennerová, organizátorka události. “Od května tohoto roku prošlo na našich akcích více než pět a půl tuny věcí. Těší nás, že většina z nich našla nové majitele. Někdy se jedná o velmi neobvyklé předměty, ale jak ukazuje praxe, i nejrůznější rarity rychle nacházejí nové majitele. Například na poslední akci obrovské rohy za pouhých 10-15 minut našly nového majitele.”

Je vhodné donést věci předem – ve středu 6. prosince od 17,00 do 19,00 hodin nebo v pátek 8. prosince od 9,00 do 11,00 hodin, a to přímo do sokolovny, Palackého 27, Teplice. Parkování je volně přístupné v areálu Sokolovny. Kvůli rekonstrukci potoka u Metelkova náměstí je příjezd možný pouze zezadu z Horské ulice.

SWAP party proběhla poprvé v únoru 2019 díky nadšení pár dobrovolníků. Do dnešního dne se těchto setkání uskutečnilo 27 a jejich obliba stále roste. V červenci 2023 byl zaregistrován spolek Swap Teplice, z. s., které mimo jiné usiluje o otevření nového akčního Re-use: centra nevyužitých věcí pro Teplice a blízké okolí.