reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Salesiánské středisko Štěpána Trochty Teplice

region: Teplicko, kategorie: dětské atrakce, knihovny, naučná centra

Sdílet: facebook twitter google+

Salesiánské středisko Štěpána Trochty TepliceSalesiánské středisko Štěpána Trochty - dům dětí a mládeže je školské zařízení finančně dostupné a otevřené pro každého, kdo by rád smysluplně trávil svůj volný čas. Svou činností se zaměřuje zejména na děti a mládež od 6 do dovršení 26 let, nezapojené v jiné organizaci nebo pocházející ze sociálně slabých rodin. Organizace je založená na křesťanských hodnotách. Nabízí zájmové vzdělávání, aktivní trávení volného času dětem a mládeži i pomoc rodinám. Cílem činnosti střediska je samostatný, zodpovědný a čestný člověk. Působí pod mottem: Naléváme mladým chuť do života.

V listopadu 1990 byla zahájena činnost salesiánů v Teplicích-Šanově, ulici Pod Doubravkou. 25. února 1999 otevřeno Salesiánské středisko v Teplicích-Proseticích, Rovná 277. 1. ledna 2009 otevřena druhá pobočka v Trnovanech, vzniká nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Luna a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Podaná ruka. V roce 2018 přesun trnovanské pobočky z Luny do ulice Maršovská 1539/3. Zároveň vzniká třetí pobočka Teplice-Prosetice, Plynárenská 281 pro sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

Služby 

otevřená herna, doučování, zájmové kroužky, farní klub, akce a tábory pro děti a mládež, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, programy pro školy


Kontakty:

Salesiánské středisko Štěpána Trochty - dům dětí a mládeže
Adresa: Plynárenská 281, 415 01 Teplice-Prosetice
E-mail: ssst@teplice.sdb.cz
Web: https://www.teplice.sdb.cz/
GPS: 50.6356N, 13.8425E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google