e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Sezónu na mosteckém autodromu zakončí setkání klasických vozů

publikováno: 30.9.2022, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Rušná závodní sezóna se na autodromu v Mostě pomalu chýlí ke konci a pořadatelé si na závěr pro fanoušky přichystali překvapení v podobě závodů a setkání klasických automobilů Histo Cup a The Most Classic, které se budou konat v sobotu 8. října. Jako poděkování za přízeň v uplynulé sezóně je pro diváky vstup zdarma.

Sobota 8. října bude na mosteckém autodromu zasvěcena ikonickým závodním vozům 60. až 80. let, kteří budou na závodní dráze bojovat o Zlatý ananas – putovní pohár série Histo Cup. Vozy jako Ford GT40, BMW M3 E30, Opel Ascona SR/E, Alfa Romeo Giulia 1600 Super, ale i historické formule a řada dalších budou k vidění na velkém okruhu. Divákům bude navíc umožněn i vstup do paddocku, kde si mohou všechny vozy prohlédnout z bezprostřední blízkosti.

Sobotní program ale počítá hlavně i s majiteli a sběrateli klasických aut z řad široké veřejnosti. Vedle setkání automobilových klubů a individuálních majitelů budou v rámci The Most CLASSIC na malém závodním okruhu polygonu probíhat také jízdy pravidelnosti a odborná porota vybere v soutěži elegance nejkrásnější vůz, jehož majitel obdrží cenu od české hodinářské manufaktury Bohematic, která je hlavním partnerem akce.

Sobotní program pak uzavře společná spanilá jízda na velkém závodním okruhu, na kterou se vozy vydají v 18,00 hodin. Uzávěrka pro individuální registrace vozů na webu je 3. října.