e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Manufaktura snů Annaberg-Buchholz

region: Další tipy v Sasku, kategorie: dětské atrakce, muzea, galerie, historie

Sdílet: facebook twitter google+

Manufaktura snů Annaberg-BuchholzVidět – dělat – žasnout, zní motto muzea v historickém centru saského města Annaberg-Buchholz. Představuje jednu z největších soukromých sbírek lidového řezbářského umění na světě. Shromážila ji švýcarská sběratelka Erika Pohl-Ströherová, jejíž rodina pocházela z Krušnohoří. Nakonec ji věnovala zpět do rodného kraje a v roce 2010 byla Manufaktur der Träume nebo-li Manufaktura snů otevřena. Manufaktura snů není jen běžným muzeem dřevěných figurek. Je to místo plné zážitků, snění a her. Tři patra budovy na pěší zóně v centru Annaberg-Buchholz zaujmou dospělé i děti.

Expozice

Muzeum je rozdělo do tří pater, které nabízí rozdílné koncepty - vidět-dělat-žasnout. Seznamuje s historií krušnohorského řezbářského umění, hornickými tradicemi i zdejšími pohádkáami a pověstmi. V muzeu je vystaveno asi tisíc exponátů z průběhu čtyř století. Uvidíte typické krušnohorské postavičky louskáčků, kouřících panáčků, andělů a horníků, velké množství hraček a zvířátek všech druhů a velikostí i sbírku lustrů a nechybí samozřejmě ani betlémy. Řadu exponátů je možné ovládat a uvést jejich důmyslné mechanismy do chodu. V prostředním patře lzr usednou u netradičních „televizních“ obrazovek a vyslechnout příběhy a pohádky. Historické exponáty jsou doprovázeny krátkými filmy nebo vysvětlujícím komentářem v němčině, angličtině a češtině.

Manufaktura snů Annaberg-Buchholz

Služby

v budově muzea je cukrárna s letní terasou, obchůdek se suvenýry a informační kancelář

Otevřeno

denně od 10.00 do 18.00 hodin 
24.12. a 31.12. do 14.00 hodin, 1. ledna od 12.00 hodin,technické zavírací dny na webu

Přístup

Pro cestu doporučujeme hraniční přechody Hora Svatého Šebestiána (cca 25 km) nebo Vejprty (cca 10 km). Parkovat je možné v podzemní garáži pod náměstím nebo v parkovacím domě Altstadt na okraji centra u silnice B101.


Kontakty:

Manufaktur der Träume
Adresa: Buchholzer Straße 2, D-09456 Annaberg-Buchholz
E-mail: manufaktur@annaberg-buchholz.de
Web: http://www.manufaktur-der-traeume.de
GPS: 50.5795N, 13.0021E
- zobrazit na Mapy.cz
- zobrazit na Google