e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

20. ročník festivalu Klášterecké hudební prameny se blíží

publikováno: 20.6.2024, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Dvacátý ročník dnes již prestižního letního festivalu v Klášterci nad Ohří nabídne ve dnech 9. až 14. července paletu koncertů klasické, populární, jazzové, swingové i etnické hudby. Všechny se konají na nádvoří zámku, mokrá varianta je připravena v kulturním centru.

Jubilejní ročník je opět ve znamení opravdových osobnosti svých oborů: hned v prologu festivalu (9. 7.) vystoupí Kvarteto V4, kde hrají mezinárodně ostřílení interpreti ze všech zemí Visegrádské čtyřky.

O den později (10. 7.) vystoupí legenda operního světa, sopranistka Gabriela Beňačková s barytonistou Jakubem Pustinou ve speciálním festivalovém programu. Tato operní diva se vrací na festival po mnoha letech a její koncert je hudbymilovným publikem nesmírně očekáván.

Jedním z vrcholů festivalu bude koncert neméně světově proslulé pěvkyně Evy Urbanové (11. 7.), která za doprovodu Moravského klavírního tria přednese celou paletu českého a světového repertoáru.

12. července zazní Slavnostní koncert k 20. výročí festivalu, v jehož průběhu postupně vystoupí vynikající interpreti, kteří již v minulosti na festivalu koncertovali: kytarista Lubomír Brabec, barytonista Filip Bandžak, violista Karel Untermüller, akordeonista Ladislav Horák, saxofonistka Žaneta Pelcová a klavíristka Lucie Karlová. Průvodcem tohoto multižánrového galavečera bude Jaroslav Svěcený.

Sobotní večer 13. července bude doslova nabitý nádhernou hudbou Antonia Vivaldiho. Zazní jeho nejznámější instrumentální koncerty včetně Čtvera ročních dob. Ve speciálně vytvořeném průvodním slovu se autorsky a herecky představí renomovaná členka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková.

Nedělním epilogem bude společný koncert mladých interpretů, absolventů houslových kurzů s Jaroslavem Svěceným a klavíristkou Lucií Karlovou.

Celý festival se ponese ve sváteční atmosféře, proběhne spousta neformálních setkání interpretů a festivalového publika.

Pořadateli festivalu jsou Město Klášterec nad Ohří, Zámek Klášterec nad Ohří a agentura Subiton houslisty Jaroslava Svěceného, který je zároveň uměleckým ředitelem, dramaturgem a spoluzakladatelem Kláštereckých hudebních pramenů. 

Předprodej vstupenek na tomto odkazu nebo přímo v pokladně Zámku Klášterec nad Ohří.