e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chomutovský zoopark uzavře sezónu Dnem zvířat

publikováno: 27.9.2023, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Během soboty 30. září si mohou návštěvníci naposledy v sezoně užít všechny atrakce chomutovského zooparku, navíc se spoustou zábavného programu. Na čtyřech místech návštěvníky pobaví divadlo, hudba, sokolníci nebo pozorování oblohy.

Hlavní stanoviště s účinkujícími budou opět čtyři. V areálu dětské zoo pobaví malé návštěvníky oblíbené Divadlo V Pytli, které má ve svém repertoáru řadu zábavných her a hříček. Kromě toho se děti budou moci vyřádit na nafukovacích atrakcích a chybět nebudou ani menší stánky s občerstvením.

Na statku domácích zvířat se určitě chvilku zdrží milovníci blues, bude tu hrát ústecká kapela Rohypnol Mississippi Aussig se zpěvačkou Lucií Palonciovou. O kousek dál budou moci návštěvníci obdivovat krásu dravců a dozvědět se něco od profesionální sokolnice.

Na terase nad plameňáky pak rozestaví své hvězdářské dalekohledy Astronomická společnost Chomutov a o zvukovou kulisu se zde postará kapela s názvem Asi 20?!, která hraje především upravené songy českých interpretů.

Ani při cestování areálem se ale návštěvníci nudit nebudou, připravené je malování na obličej, stánek s cukrovou vatou či malování pískem. Své stanoviště budou mít u správní budovy také skauti.

Kromě hlavního programu nabídne zoopark v sobotu návštěvníkům všechny atrakce hlavní sezony. „Mohou si vychutnat komentovaná krmení u rosomáků, tuleňů, vyder, makaků či velbloudů, a samozřejmě jízdy zoovláčkem Amálkou či Safari Expresem,“ upřesňuje ředitelka zooparku Věra Fryčová. Bude to naposledy v této sezoně, od října zoopark vstoupí do vedlejší sezony. Do konce roku nicméně chystá ještě dvě větší akce, na konci října halloweenský večer a v prosinci vánoční komentované krmení zvířat.