reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Svatomichaelská slavnost připomene ve čtvrtek patrona města

publikováno: 25.9.2023, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Hlavní program Svatomichaelské slavnosti v Litvínově se bude konat ve státní svátek, ve čtvrtek 28. září, a to na náměstí s jarmarkem, v zámeckém zámku se zábavou pro děti a také s minifestivalem sportu Voigtových sadech. Program bude pokračovat také v pátek odpoledne slavností ve Voigtových sadech a koncertem v kostele.

Na náměstí Míru bude ve čtvrtek 28. září od 9,00 do 17,00 hodin probíhat jarmark, který dopoledne doplní pohádka Docela velkého divadla a koncert Pavlíny Jíšové a Petr Kalandra Memory Bandu. Odpoledne pak vystoupí Dasha a North Big Band Litvínov a po nich slovenský rapper Majk Spirit a DJ Grimaso.

V kostele sv. Michaela archanděla začíná v 9 hodin Svatováclavská mše svatá a od 14,00 do 15,30 hodin bude kostel otevřen k prohlídkám. Ve Voigtových sadech bude probíhat od 10,00 do 15,00 hodin Minifestival sportu, který nabídne prezentaci litvínovských sportovních klubů, ukázky a soutěže pro děti. V Zámeckém parku se od 9,00 do16,00 hodin otevře Orlen Unipetrol Fun park se zábavou pro celou rodinu. 

Program pokračuje ve Voigtových sadech také v pátek 29. září od 16,30 hodin. Slavnostní zasazení stromu míru bude vzpomínkou na civilní a vojenské obětí 2. světové války. Bude také připomínkou nedožitých 90. narozenin Olgy Havlové. Vystoupí pěvecký sbor Vlaštovky ZUŠ Litvínov. Od 17,00 hodin se v kostele koná slavnostní koncert houslisty Václava Hudečka a klavíristy Lukáše Klánského. Vstupenky jsou zdarma k vyzvednutí v informačním centru zámku Valdštejnů.