e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Vánoce 2020

Setkání na Červeném Hrádku nahradí dva menší betlémy

publikováno: 22.12.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Průvod s živému betlému na zámku Červený Hrádek o Štědrý den patří k dlouholetým tradicím Chomutovska. Velké setkání se letos konat nemůže, přesto si můžete zkrátit čekání na Ježíška procházkou na zámek a chybět nebude ani betlém.

Betlémské světlo do vašich domovů již po třicáté

publikováno: 17.12.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Tradici příjezdu světla z Betléma ani v letošním roce skauti neporuší. V sobotu 19. prosince začne jeho rozvoz vlaky po České republice. Kdy a kam si můžete pro Betlémské světlo dojít? Našli jsme pro vás řadu míst.

Tipy na 4. adventní víkend 18. až 20. prosince

publikováno: 16.12.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Jak bude vypadat poslední adventní víkend? Trhy jsou povolené, svařák zakázaný, muzea opět zavřená, do divadla jen on-line, nemůžete do zoo, ale můžete do hor lyžovat.

Tipy na 3. adventní víkend 11. až 13. prosince

publikováno: 9.12.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Velmi opatrně přibývá adventních trhů, takže už můžete vyrazit do několika měst – Kadaně, Jirkova, Mostu, Loun či Postoloprt, bohužel už opět bez svařáku. A nezapomeňte, že už jsou opět otevřená muzea, galerie a některé zámky, vyrazit můžete i do aquaparků.

Postoloprty chystají na víkend adventní trh

publikováno: 8.12.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

"S respektem ke všem omezením jsme se rozhodli uspořádat adventní trh na Mírovém náměstí v Postoloprtech," informoval Pavel Panenka, ředitel pořádající organizace Kulturní zařízení města Postoloprty. Na předvánoční atmosféru v centru města se můžete těšit v sobotu 12. prosince odpoledne.

Adventní neděle v lounském parku

publikováno: 3.12.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

V Lounech se letos budou konat malé adventní trhy každou neděli před prvorepublikovým výstavním Pavilonem A v Masarykových sadech. Můžete si přijít koupit něco pěkného a ohřát se ve zdejší kavárně.

V kadaňském klášteře budou k vidění adventní kalendáře

publikováno: 3.12.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Každý adventní víkend od 5. do 20. prosince si můžete přijít do Františkánského kláštera v Kadani zpestřit čekání na Ježíška. Po uvolnění protiepidemických opatření se otevírá výstava betlémů - od nevšedních miniatur až po velké betlémy.

V sobotu se můžete proběhnout adventním Žatcem

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

Tradiční Adventní běh historickým centrem města Žatce se letos poběží, byť v novém termínu v sobotu 5. prosince. Letos půjde jen o zážitkový běh, žádné soutěžení s měřením času.

Na božídarské poště začal opět úřadovat Ježíšek

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: Daniela Tautermannová

Stylizovaný portrét malého Ježíška orámovaný kometami - takové je letošní téma příležitostního vánočního razítka, které začala první prosincový den používat pošta na Božím Daru v Krušných horách. Přání s ním bude razítkovat do 23. prosince.

Mikuláš bude děti čekat na zahradě mosteckého SVČ

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

O tradiční Mikulášskou nadílku děti z Mostu nepřijdou. Mikuláš s andělem a čerty je bude čekat v sobotu 5. prosince na zahradě Střediska volného času v Mostě a každému dítěti se budou pohádkové bytosti věnovat zvlášť.

Tipy na 2. adventní víkend 4. až 6. prosince

publikováno: 2.12.2020, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Konečně vám můžeme přinést Tipy na víkend! První prosincový víkend se uvolnila tuhá opatření a vy můžete konečně vyrazit za zábavou a kulturou a užít si předvánoční čas. Nabídneme především trhy a výstavy, na hromadné akce to zatím není.

Online adventní kalendář ukáže poklady z žateckého muzea

publikováno: 1.12.2020, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová

Zpestření letošního adventu poznamenaného omezeními proti šíření pandemie nabízí Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci. Žatečtí muzejníci připravili online adventní kalendář, který představí sbírkové předměty s vánoční či zimní tematikou, přiblíží adventní lidové zvyky a další zajímavosti. Začíná se právě dnes, 1. prosince.

Most nabízí kalendář s virtuální prohlídkou nazdobeného náměstí

publikováno: 1.12.2020, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Nahlédněte do vánočně vyzdobeného Mostu z ptačí perspektivy, najděte správné políčko a otevřete si každý den jeden adventní dárek. Studio Ponterecords otevřelo 1. prosince mostecký virtuální adventní kalendář.

MIK-DRAJF OUPN ÉR aneb k Mikuláši bezpečně autem

publikováno: 1.12.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Pod netradičním názvem se skrývá tradiční Mikulášská nadílka, kterou přichystalo s kreativitou sobě vlastní Docela velké divadlo v Litvínově. Dorazit k ní můžete bezpečně autem v sobotu 5. prosince.

Krušnohorské Vánoce se přesouvají do virtuálního prostoru

publikováno: 30.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Oblíbená celoměstská akce Krušnohorské Vánoce v Litvínově proběhne letos trochu jinak. Vesměs se přesouvá do virtuálního prostoru, jen vánoční výzdoba bude skutečná. V pohodlí domova si ale můžete vychutnat vánoční divadelní pohádky.

Žatecký strom se rozsvítí v neděli - distančně

publikováno: 27.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Advent v Žatci letos bude probíhat distančně, informovalo Informační centrum v Žatci. V neděli 29. listopadu v podvečer můžete sledovat on-line rozsvícení strom a betlému a zhlédnout adventní přání.

Most zahajuje vánoční trhy

publikováno: 27.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Jako jedno z mála měst se Most rozhodl zachovat tradici vánočních trhů na 1. náměstí. Začínají v pátek 27. listopadu a potrvají až do 22. prosince. Prodej však letos nedoprovodí žádný program a vánoční strom se rozsvítí v tichosti bez veřejnosti. Chybět bude i kluziště v parku. AKTUALIZOVÁNO. Od čtvrtka 3. 12. nově i občerstvení!

Jak bude vypadat letošní adventní program v Bílině?

publikováno: 27.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Slavnostní rozsvícení stromku, adventní koncerty i Mikulášská nadílka on-line, adventní kalendář ve virtuální podobě - takové budou letos dny před vánočními svátky v Bílině. Nová výzdoba se tu rozzáří poprvé v sobotu 28. listopadu.

V pátek vyjede první Andělská a Mikulášská jízda

publikováno: 26.11.2020, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Divadlo v Pytli z Hrobu se v těžké době snaží neustále hledat možnosti, jak přivézt zábavu a také tradice do měst a obcí. Přichází proto nyní s Andělskými a Mikulášskými jízdami. První z nich startuje v pátek 27. listopadu v Hrobu a bude spojena s rozsvícením stromu.

Dubí bude vysílat adventní program na internetu

publikováno: 23.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Program, který zahájí adventní čas v Dubí, se odehraje v úterý 1. prosince v kostele Nanebevzetí Panny Marie bez diváků, ale jeho přímý přenos bude možné sledovat na sociálních sítích. Na Mikuláše projede městem povoz se svatým Mikulášem, anděli a čerty.

Advent v Jirkově zpříjemní hudba a svařák

publikováno: 19.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Složité rozhodování, jak naplánovat adventní program, řeší i město Jirkov. Byť se některé tradiční akce konat nebudou, radnice chce pořádat farmářské trhy i vánoční trhy na zámku a oživit centrum města stánky se svařákem a hudbou.

Chomutov se vánočních trhů nevzdává

publikováno: 13.11.2020, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Zatímco v Sasku se ruší jeden vánoční trh za druhým, některá česká města s jejich konáním stále počítají. Je to i případ Chomutova, který chce v centru města nabídnout kolem dvacítky stánků i menší program.