e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

SPECIÁL - Krušné hory zimní

Znovu můžete vyrazit do Krušných hor na běžky

publikováno: 23.3.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Obyvatelé podkrušnohorských obcí mohou opět vyrazit v rámci svého okresu do Krušných hor. Na některých místech je ještě sněhu dostatek, takže na vás čekají upravené běžecké stopy.

Boží Dar zavře cestu na Klínovec a přestane upravovat trasy

publikováno: 2.3.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Kvůli obavám z nedodržování aktuálních vládních opatření se město Boží Dar v Krušných horách rozhodl přestat upravovat běžecké trasy v okolí. Nechce tak lákat do hor turisty. Nepřístupný bude i vrchol Klínovce.

Na Alšovce dnes začíná vozit lyžaře rolba

publikováno: 15.2.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Tzv. rolba vlak začne dnes jezdit na sjezdovce skiareálu Alešovka u Klášterce nad Ohří. Zatím je jediným areálem v Krušných horách, který se rozhodl spustit tuto letošní "novinku", s níž se provozovatelé skiareálu vypořádávají s uzavřením. Všechny ostatní skiareály v Krušných horách zatím informovaly, že provoz nezahájí.

Běžecké trasy se objevují přímo ve městech

publikováno: 12.2.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sněhová nadílka posledních dní a tuhý mráz umožnil upravit běžecké trasy přímo ve městech a jejich bezprostředním okolí. Města tak vycházejí vstříc omezeným možnostem cestování během lockdownu. Zaběžkovat si můžete v Chomutově, Litvínově nebo Mostě.

O jarních prázdninách jezdí vlaky na Moldavu každý den

publikováno: 8.2.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Moldavská horská dráha z Mostu do Krušných hor je o jarních prázdninách, které jsou na Mostecku právě tento týden od 8. do 14. února, v provozu denně. Za čerstvým vzduchem tam můžete vyrazit vlakem čtyřikrát denně.

V Krušných horách jezdí jediná lanovka, na Komáří Vížku

publikováno: 5.2.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Všechny lanovky a vleky sloužící k dopravě lyžařů jsou od loňského roku uzavřené. Po zpřísnění opatření v závěru ledna přerušily provoz i další lanové dráhy, třeba na Ještěd nebo Sněžku. Výjimkou zůstává lanovka z Krupky na Komáří Vížku, jediná v celých Krušných horách.

Desítky kilometrů tratí čekají běžkaře v Krušných horách

publikováno: 22.1.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

I přes oteplení jsou v Krušných horách stále dobré podmínky pro běžecké lyžování. Turisty čekají desítky kilometrů upravených tratí. Na běžky ale můžete vyrazit i přímo z města. Překvapivě včera oznámil skiareál Zadní Telnice, že otevře v sobotu a neděli vleky i půjčovnu.

V Chomutově se dá na běžky vyrazit přímo z města

publikováno: 21.1.2021, kategorie: Sport, autor: redakce

Oblíbené výletní místo a cyklostezka v Bezručově údolí v Chomutově se díky sněhu proměnily v běžecký stadion. Město tam upravuje kilometry běžeckých stop. V hlubokém krušnohorském údolí se dá i sáňkovat nebo jít na procházku.

Do hor vyrazit můžete i autobusem

publikováno: 11.1.2021, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Krušné hory zažily o zasněženém víkendu velký nápor a mnozí turisté se dočkali místo lyžování postávání v kolonách. Dopravní komplikace hlásilo například oblíbené běžkařské středisko Dlouhá Louka. Do hor však můžete vyrazit i autobusem nebo vlakem.

V Krušných horách už čekají upravené stopy

publikováno: 8.1.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Tento týden vyjely do Krušných hor první rolby upravit běžecké stopy. Velké množství už jich na běžkaře čeká v okolí Božího Daru, další pak na Mostecku, Klášterecku či Teplicku. Skiareály nadále neprovozují vleky, Klíny už oznámily, že nepustí na svah ani sáňkaře.

Leden je čas sčítání ptáků u krmítek

publikováno: 4.1.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Zapojit se do vědeckého výzkumu může začátkem ledna každý. Umožňuje to program Ptačí hodinka nebo-li pozorování a sčítání ptáků na krmítku. Třetí ročník proběhne tento víkend od pátku 8. do neděle 10. ledna.

Na běžkaře čeká v Krušných horách první sníh

publikováno: 29.12.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

V nejvyšších partiích Krušných hor, v okolí Božího Daru nebo Dlouhé Louky, už je možné vyrazit na běžky. Trasy zatím nejsou nikde upravovány, ale odvážní běžkaři se staršími lyžemi mohou první sníh vyzkoušet.

V Krušných horách dnes začíná lyžařská sezóna

publikováno: 18.12.2020, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Na svahy Krušných hor mohou v pátek 18. prosince vyrazit první lyžaři. Umožňuje to nejen počasí, ale také zmírnění protivládních opatření. Dnes se spustí vleky na Klínovci, Bublavě nebo Božím Daru a také na Alšovce u Klášterce nad Ohří. V Chomutově na náměstí je zase možné bobovat.

 

Zajímavá místa v regionu