reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na prodloužený víkend 2. až 6. července

publikováno: 30.6.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Dnes pro vás máme tipy na celých pět dnů. O prodlouženém víkendu ožijí hlavně památky – kostýmovanými prohlídkami, koncerty, divadlem i vínem. Přidáme také slavnosti a poutě, otevřenou oboru, další díl Ohřecké Osmičky nebo otevřený triatlonový závod.

Otevřená obora
Obora Fláje v Krušných horách na Litvínovsku otevírá své brány veřejnosti, a to od pátku 2. července do úterý 6. července, vždy od 10,00 do 15,00 hodin. Respektujte klid zvěře, nevstupujte se psy a vždy zavřete bránu.

Ohřecká Osmička
Čtvrtá etapa turisticko-sportovního seriálu Ohřecká Osmička, pořádaná Destinační agenturou Dolní Poohří, vás zavede na vrch Rubín na Podbořansku u obce Dolánky. Startuje v neděli 4. července od 10,30 hodin (chodci a děti) a od 11,00 hodin (běžci). Registrace je možná na webu agentury.

Pouť Petra a Pavla
Ve Skupicích u Postoloprt se v sobotu 3. července koná dvanáctá pouť Petra a Pavla. Program na hřišti začíná v 16,30 hodin. Pro děti je připraven zábavný program, pěnová párty, pro dospělé večer koncert kapely Claymore a ohňová show.

Tři v jednom
V sobotu 3. července pořádá Františkánský klášter v Kadani akci nazvanou Tři v jednom. Zahradní slavnost vynahradí některé tradiční akce, které se musely v Kadani zrušit – vinobraní, masopust i Císařský den. Otevřeno bude od 10,00 do 19,00 hodin a v ceně stokorunové vstupenky bude také krátká půlhodinová prohlídka kostela, který se zcela poprvé otevře návštěvníků. O ukončení dlouholeté rekonstrukce se dočte v článku

Vernisáž U Plazíka
Ve fotografické galerii v Peruci se otevře výstava fotografií pražské fotografky, která se na Peruc vrací po 7 letech. Vernisáž proběhne v pondělí 5. července v 15,00 hodin a výstava potrvá do 31. 10. 2021. Vstup o víkendy a svátky od 10,00 do 17,00 hodin.

Noc na Karlštejně
Ještě v pátek 2. července hraje mostecké divadlo na hradě Hněvín v Mostě oblíbený muzikál Noc na Karlštejně. Začátek představení pod širým nebem ve 21,00 hodin.

Prázdniny v letňáku
V letním kině v Klášterci nad Ohří vás čekají nejen filmy, ale i zábavné programy pro dospělé i děti. V pátek 2. července od 18,00 hodin si můžete přijít zatančit při Večeru při lampiony, v sobotu od 15,00 hodin se chystá program pro děti na přivítání prázdnin. Ve velké zábavné show účinkuje Divadlo Hnedle Vedle.

Hudba pod širým nebem
Na nádvoří zámku v Teplicích se také promítá a k tomu ještě hraje. Každý pátek se tam koná koncert. Tento pátek od 19,30 hodin hrají Bob a Bobci.
V Teplicích pravidelnými promenádními koncerty ožívá též Šanovská mušle. V sobotu od 16,30 hodin zahraje Doubravanka, v úterý Regius Band.
Hrát se bude o prázdninách také v klášterní zahradě v Žatci. V pátek od 19,00 hodin uslyšíte písničkáře Xaviera Baumaxu.
Hudba rozezní též zámeckou zahradu v Pátku nad Ohří. V pátek 2. července od 19,00 hodin uslyšíte bluegrass v podání kapely Veget.

Prohlídka parku
První letošní komentovaná prohlídka zámeckého parku v Klášterci nad Ohří s Františkem Kroupou začíná v neděli 4. července od 15,00 hodin. Vstupenky za 30 Kč v infocentru, sraz u kašny před zámkem. 

Móda za Valdštejnů
Prohlídky zámku nazvané Historie módy vás zavedou do nově zrestaurovaných místností duchcovského zámku, kde se nachází valdštejnské apartmá. O historii zámku a osudech jeho obyvatel vám budou vyprávět průvodci v dobových kostýmech. Prohlídky se konají v sobotu a neděli 3. a 4. července od 10,00 do 17,00 hodin.

Klášterecké hudební prameny
V pondělí 5. července začíná v Klášterci nad Ohří hudební festival s Jaroslavem Svěceným a jeho hosty, například swingovou kapelou Jana Smigmatora, Mekyho Žbirkou, Lenkou Filipovou nebo kapelou Cigánsky Diabli. Koncerty se konají na nádvoří zámku vždy od 20,00 hodin až do 11. července. Program najdete v Kalendáři akcí.

Hopman Triatlon
V sobotu 3. července startuje u Nechranické přehrady osmý ročník závodu Hopman Triatlon. Připravena je jedna krátká, jedna dlouhá trať a trasa pro děti. Závody se konají v Autokempu U Hráze ve Vikleticích, prezentace od 8,45 do 10,45 hodin. V jedenáct startují děti a v poledne začne Olympijský a Sprint triatlon. Letošní novinkou štou štafety pro tříčlenná družstva. On-line registrace pouze do čtvrtka. https://www.hopmantriatlon.cz/triatlon

Slavnosti Jana Rudolfa 
První prázdninový víkend patří na Krásném Dvoře na Podbořansku Slavnostem Jana Rudolfa. Ve dnech 3. až 5. července jsou pro návštěvníky připraveny speciální prohlídky zámku, koncert, divadelní představení, kejklířská vystoupení, přednáška či jarmark na nádvoří. Podrobný program v dnešním článku.

Prohlídky pro děti
Kostýmované prohlídky na zámku Stekník, které budou probíhat v pondělí 5. července, jsou určeny dětem. Průvodci v rolích členů hraběcí rodiny Kulhánků z Klaudensteina zábavnou formou provedou děti zámkem a dají jim vyluštit křížovku. Prohlídky se konají od 10,30 do 15,30 hodin.

Košť hraběte Chotka
Ochutnávku těch nejlepších českých a moravských vín budete moci zažít i v půvabných kulisách zámeckého parku ve Velkém Březně na Ústecku. Koná se v sobotu 3. července od 9,00 do 17,00 hodin.

Hrobské slavnosti
V Hrobu na Teplicku, v areálu zbořeniště kostela, se budou o víkendu konat slavnosti. Začínají v pátek 2. července od 17,00 hodin a program bude věnován výročí založení spolku seniorů – hraje Rudolf Holčák a Doubravanka. Sobotní program začíná v 15,00 hodin. Hlavním bodem programu bude koňský dostih První hrobská „stýplčejs“ – koně se budou vyrábět přímo na místě. Hrát budou například Brass Bombers, Spolektiv a Jockers. Po oba dny soutěžní aréna pro děti.

Ilustrační foto: Pixabay.com