e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 31. března až 2. dubna

publikováno: 29.3.2023, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Po zimní pauze se na stránky www.e-region.cz vracejí Tipy na víkend. Každou středu opět najdete přehled zajímavého víkendového dění na Mostecku, Teplicku, Chomutovsku, Lounsku a v okolí. Tentokrát jsou tipy ve znamení zahájení turistické sezóny a Velikonoc.

Velikonoce ve Staré papírně
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci pořádá dvě velikonoční akce ve své pobočce Stará papírna v ulici Volyňských Čechů 733. Jarmark i tvoření budou probíhat souběžně od 29. března do 1. dubna. Všechny dny je otevřeno od 10,00 do 17,00 hodin a podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

Začátek památkové sezóny
Tento víkend začíná hlavní návštěvnická sezóna památkových objektů Národního památkového ústavu, otevírají se však i další hrady a zámky. Co vás čeká na Stekníku, Krásném Dvoře, v Klášterci nad Ohří, ve Valči nebo Červeném Hrádku? Dozvíte se v článku Brány památek se otevřou v sobotu 1. dubna.

Velikonoce v elektrárně
Informační centrum klasické energetiky v Elektrárně Ledvice u Bíliny bude v sobotu 1. dubna od 9,00 do 15,00 hodin patřit hlavně dětem. Čekají je různé soutěže a velikonoční dílnička. Registrace na akci není nutná. Výjimka platí pouze pro vstup na rozhlednu na severní podpůrné věži kotelny výrobního bloku 6, odkud je možné si ve výšce 140 metrů prohlédnout okolí elektrárny z ptačí perspektivy. Vstup na rozhlednu je povolený pro děti starší 6 let v doprovodu dospělého. Všechny informace k rezervacím míst na rozhlednu jsou pro zájemce dostupné na webu www.cez.cz/ledvice. Vstup je zdarma. 

Velikonoční jarmark
V pátek 31. března se na Prvním náměstí v Mostě otevře velikonoční jarmark. Stánky budou otevřené až do Bílé soboty 8. dubna a na každé odpoledne je připraven program. Více o něm se dozvíte v článku V pátek začne v Mostě velikonoční jarmark.

Litvínovské Velikonoce a Food festival
Hlavní program velikonočních oslav v Litvínově se bude konat v neděli 2. dubna. V prostoru zámku můžete navštívit velikonoční fler jarmark a dílny, v zámeckém parku pak jarmark a na náměstí Míru Food festival. Další velikonoční program se bude konat i následující týden. Podrobnosti v článku Litvínovské Velikonoce doplní festival jídla.

Noc s Andersenem
Mostecká knihovna připravila pro děti na pátek veselé i strašidelné nocování v knihovně. Program je určen pro děti od 8 do 12 let. Na stejný večer přichystala program i jirkovská knihovna, a to se spisovatelkou Renatou Šindelářovou. Začíná v Kludského vile v 16,30 hodin. V lounské knihovně startuje program Noci s Andersenem již v 16,00 hodin a děti čeká i první jarní opékání buřtů. 

Otevření bludiště a golfu
V Oseku se v sobotu 1. dubna otevře 3D bludiště v korunách stromů a minigolf. Otevřeno bude o víkendech od 10,00 do 18,00 hodin a až do Velikonoc si můžete přijít zahrát za poloviční vstupné.

Velikonoce v Mikulově
Přivítat jaro můžete v Mikulově na Teplicku. V sobotu 1. dubna v kostele sv. Mikuláše ve 12,30 hodin zazpívá Pěvecký sbor Tisá a od 14,00 hodin se v obecním parku a jeho okolí můžete těšit na program - tvořivé dílničky pro děti, soutěže, malování na obličej, ukázky košíkářství, tématické prodejní stánky, občerstvení a v neposlední řadě i výstavu dětských kreseb.

Festival Jeden svět
Dokumentární filmový festival s tematikou lidských práv, který pořádá je nezisková organizace Člověk v tísni, se po dvou letech znovu zastaví také v Lounech. Na přelomu března a dubna můžete vidět několik filmů na na netradičních místech. Program promítání najdete v tomto článku.

Zubrnické Velikonoce
O víkendu připravuje skanzen Zubrnice na Ústecku svůj tradiční jarní program - oslavy jarního slunovratu a probuzení přírody propojené s velikonočními zvyky včetně vynášení Morany. Můžete si ozdobit kraslici nebo perníček, uplést pomlázku a ochutnat dobroty z kachlových kamen nebo nakoupit v řemeslných stáncích. Pro děti bude připraveno divadlo, hrát budou folklórní soubory. Otevřeno je v sobotu a neděli od 9,00 do 17,00 hodin.

Žatec dokořán
Turistická sezóna v Žatci začne tradičně první dubnovou sobotu, ale na rozdíl od předchozích let s upraveným programem. Tvořit ho budou zdejší lákadla a zajímavosti, vstup bude převážně zdarma. Kam se můžete přijít podívat, se dozvíte v tomto článku

Velikonoční dílna na zámku
Dětem je určen program teplického muzea. V sobotu 1. dubna od 14,00 hodin je pro ně v teplickém zámku připravena dílna velikonočních dekorací.

Jarní Běh zámeckým parkem
59. ročník tradičního závodu zámeckým parkem v Krásném Dvoře se koná v neděli 2. dubna. Start je v 11,00 hodin na zámku.

Jaro v muzeu
Jarní tvořivé odpoledne pro rodiny s dětmi připravilo na sobotu 1. dubna od 13,00 do 16,00 hodin Oblastní muzeum a galerie v Mostě. Přijďte si vytvořit velikonoční dekoraci nebo pozorovat při práci Klub paličkářek. Na výtvarnou dílnu je třeba se předem přihlásit.

Ilustrační foto: iStock