reklama Advent a Vánoce 2023
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na novoroční víkend 30. prosince až 1. ledna

publikováno: 28.12.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Silvestrovský a novoroční víkend vám umožní skončit i začít rok sportovně - turistickými výšlapy nebo cyklovyjížďkami - a počasí tomu bude odpovídat. Můžete ale také vyrazit na oslavy pod širým nebem, ohňostroje nebo novoroční koncert.

Zimní letní kino
Pro velký úspěch se bude v letním kině v Lounech opět promítat. V pátek 30. prosince můžete přijít na animovaný film Zpívej 2. Na předsilvestrovském promítání na stojáka, které začíná v 17,00 hodin, nebude chybět teplé občerstvení. Vstup je zdarma.

Silvestrovský běh
Jako každý rok i letos ho můžete v Mostě zakončit běháním na Benediktu. Prezence závodníků od 8,00 hodin v jídelně Základní školy Okružní. Pro dospělé jsou připraveny trasy 2 a 6 km, kratší budou pro děti.

Výšlap na Kočičák
Muzeum československého opevnění na Kočičáku nad Chomutovem společně se skauty vás zve na silvestrovský výšlap na Kočičák. Od 10,00 do 15,00 hodin si můžete prohlédnout pevnosti, uvidíte zápas v dobovém fotbale a vyzkoušíte si překážkovou dráhu. Občerstvení bude zajištěno a každý příchozí získá pamětní list.

Běh na Jedlák
Proběhnout se můžete také na vrch Jedlák v Krušných horách. Akci pořádají tradičně Běžci Chomutov. Sraz u koupaliště ve Vysoké Peci je v 8,45 hodin, start v 9,00 hodin. Čeká vás 18kilometrový okruh.

Dětský Silvestr
Zábavu pro děti chystá na poslední den roku Kulturní centrum Klášterec nad Ohří. Program s hudebním divadlem Hnedle Vedle začíná v 15,00 hodin.

Rodinný Silvestr
Pro rodiny s dětmi je určen také program v litvínovském zámeckém parku, kde vás od 17,00 hodin čeká videoprojekce na budovu zámku Valdštejnů a kejklíř Vlček s ohněm. Valdštejnové pak doprovodí diváky do Voigtových sadů, kde začíná v 17,00 hodin ohňostroj s hudbou.

Vánoční trhy a Silvestr
Vánoční trh na 1. náměstí v Mostě je otevřena až do 3. ledna. V pátek 30. prosince vás od 15,00 hodin pobaví Divadlo V Pytli a v sobotu začíná v 17,00 hodin silvestrovská oslava. Zahraje skupina Echo, zazpívá Monika Absolonová a v sedm večer začne ohňostroj.

Novoroční jízda
Cyklo Point Most zve na tradiční novoroční vyjížďku na kole okolím Mostu. Sraz sportovců je 1. ledna ve 13,00 hodin u kašny na Prvním náměstí v Mostě. Bude připraveno několik tras. Zakončit je můžete v restauraci U Kojota, kde vás čeká polévka.
Podobná hobby jízda se chystá také v Chomutově. Tam je start ve 13,00 hodin před prodejnou Cyklo Point Chomutov a připravena bude spíše lehčí trasa. Zakončení v restauraci Sushi Sen Viet kolem 15. hodiny.

Novoroční běh
Zaběhat si na Nový rok můžete s klubem AK Krupka. Start je v 15,00 hodin před radnicí v Krupce a cíl na atletickém stadionu.

Novoroční vyjížďka
Další cyklovyjížďka se chystá na Teplicku. Startuje se v 11,11 hodin od prodejny Kolakola v Teplicích, přes Duchcov, Bukovickou vyhlídku, Rtyni, Bystřany zpět do Teplic.

Pochod na Stropník
Duchcovští turisté pořádají každoročně 1. ledna pochod na vrch Stropník v Krušných horách. Sraz je v 11,00 hodin u pomníku Nelsonské katastrofy v Oseku. Odtud si můžete vybrat deseti nebo dvanáctikilometrovou trasu na chatu Máňa a Stropník.

Novoroční ohňostroj
Tradicí je také novoroční ohňostroj nad rybníkem Barbora v Duchcově. Zábavný program začne už v 17,00 hodin a ohňostroj nad hladinu rybníku vystřelí v šest večer.

Novoroční koncert
Nechcete letos strávit Nový rok jen u sledování vídeňských filharmoniků? Zajděte na ty teplické. Novoroční koncert Severočeské filharmonie začíná v Domě kultury v Teplicích ve 13,30 hodin, diriguje Petr Vronský a zpívat bude tenorista Daniel Matoušek.

Setkání pod hvězdami
Pozorovat novoroční noční oblohu můžete na hvězdárně v Lipské ulici, na louce u bývalého kina Oko v Chomutově. K vidění bude meteorický rej kvadrantiny. Sraz v 17,00 hodin.