reklama Veselé a informované! Vánoce 2021
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Nové kulturní centrum v Klášterci přivítá návštěvníky v lednu

publikováno: 28.10.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: Adéla Václavíková

Sdílet: facebook twitter google+

Přestavba moderního kulturního centra v Klášterci nad Ohří se blíží ke svému konci a vy už se nyní můžete těšit na řadu kulturních a společenských akcí napříč žánry v novém, čistém, moderním a příjemném prostředí. První návštěvníky centrum přivítá 8. ledna, zdržení způsobil i celosvětový nedostatek čipů.

Původně plánovaný termín slavnostního otevření se posunul z důvodu zdržení subdodávek během stavebních prací, například pozdní dodávky čipů. Jejich nedostatek ochromil celý svět i náš nový kulturní stánek, čipy jsou nutné k fungování čidel protipožárního systému. Dalším důvodem byla nutnost vybudování nového topného kanálu do Sadové ulice, aby i okolí bylo hotové a nemuselo se v nejbližších letech znova kopat. Tato skutečnost pozdržela termín vybudování nových komunikací a následnou kolaudaci stavby. 

V důsledku zdržení stavby bylo nutné přesunout akce plánované na listopad a prosinec letošního roku. Slavnostní otevření kulturního centra 8. ledna přinese během dne řadu organizovaných komentovaných prohlídek interiéru i zákulisí budovy. Následovat bude slavnostní večer, kterým bude provázet Boom Band Jiřího Dvořáka, Monika Absolonová či Petr Kolář. Vstupenky budou v prodeji na konci listopadu.

Nové termíny akcí:

20.01.2022 Marcel Zmožek s kapelou M. Z. Band

27.01.2022 Nemocnice na pokraji zkázy – travesti show

03.02.2022 Terapie sdílením live – přednáška s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem

07.02.2022 Začínáme končit – divadelní komedie s Bárou Hrzánovou a Radkem Holubem

10.02.2022 Michal Prokop & Framus Five – koncert k vydání alba

16.02.2022 Aneta Langerová – turné Dvě slunce

24.02.2022 Žalman a spol – koncert legendy českého folku

25.02.2022 Kapela Pekař - koncert

Zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti, případně je možné je vrátit, pokud vám nevyhovuje termín. V lednu i v únoru bude i řada dalších akcí pro děti i dospělé, plesová sezóna se rovněž uskuteční již v nových prostorách. Provoz městské knihovny bude ukončen 30. listopadu a začne se bude stěhovat. Výpůjčky budou prodlouženy do konce ledna 2022. Pokladna kulturního centra, která je dočasně umístěna v městské knihovně, bude otevřena do 22. prosince 2021 a otevře se znovu 8. ledna 2022 již v novém kulturním centru.