reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Siřemi v sobotu připomenou pobyt Franze Kafky

publikováno: 28.9.2022, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V Siřemi na Pobořansku ožije v sobotu 1. října zdejší Galerie Kafka. Připomíná pobyt slavného spisovatele, který tu pobyl několik měsíců. Čeká vás vernisáž, čtení z Kafkových knih a světelná instalace.

V malé vsi Franc Kafka pobýval na statku své sestry a zdejší barokní sýpka ho snad inspirovala k napsání románu Zámek.

Akce se bude odehrávat v sídle spolku Siřem Franze Kafky z.s., který najde na návsi v jedné z venkovských usedlostí, kde se příležitostně otevírá Galerie Kafka.

Program začíná v 16,00 hodin a otevře ho David Herblich. Dále se představí řada umělců - Věra Koubová, překladatelka, spisovatelka a fotografka, držitelka Ceny Josefa Jungmanna a ceny Magnesia Litera nebo prozaik, dramaturg a moderátor literárních pořadů Josef Straka. Uvidíte díla výtvarnice a spisovatelky Jana Margaret Sana, grafičky Michaely Josefy a malíře Tomáše Mladějovského. Dozvíte se také zajímavosti o životě Franze Kafky v Siřemi a podíváte se ke zmíněnému "zámku", tedy barokní sýpce na okraji vsi. Právě tam připraví berlínský umělec Franz John v osm hodin večer světelnou instalaci. O hudební doprovod se postará DJ Miki Discjockey. Pivo a občerstvení ze zámeckého pivovaru Chýše doveze do Siřemi přímo zámecký pán Vladimír Lažanský.