e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Extrém Bike Most: Dvacet a dost!

publikováno: 28.5.2021, kategorie: Sport, autor: Stanislav Pecho

Sdílet: facebook twitter google+

„Za pořadatelský tým KL sport Most oznamuji, že 20. ročník bude pod naším vedením opravdu poslední. Berte to jako fakt, že KL sport Most odchází společně se mnou do pořadatelského důchodu“. Takto oznámil konání letošního Extrém Biku v Mostě jeho hlavní pořadatel Jarda Hrubý. Naplánován je na sobotu 19. června.

I letošní ročník bude poznamenán koronavirovou krizí, veškeré přípravy probíhají ve zkráceném čase. Je to „živý organismus“ a detaily se řeší za pochodu. Proto všem zájemcům doporučujeme sledovat informace na webu KL Sportu a na Facebooku.

Novinkou pro všechny bude možnost strávit v Mostě celý víkend až do neděle. Po dohodě s vedením hipodromu se na sobotní večer připravuje možnost posezení u táboráku, možné bude také využití venkovních grilů. Bude se také promítat film.

Hlavní organizace maratonského poháru ŠKODA AUTO ČP XCM se svěřila Prima Cupu a Extrém Bike Most se pojede jako jeho partnerský závod, což znamená, že kdo jezdí Prima Cup, může získat body i v Mostě. 

Trasy zůstávají v podstatě beze změn, kdo mostecký terén zná, ten může být ve výhodě. Díky celoročnímu značení ale není problém kdykoliv si přijet do Mostu zatrénovat. Na hlavní trase Extrém A/B zůstává i specialita – možnost volby. Na čtyřicátém osmém kilometru se může každý rozhodnout, zda absolvuje dlouhou variantu závodu Extrém A (72 km) nebo odbočí do cíle a bude klasifikován jen na kratší trase Extrém B (56 km). V tomto případě přijde o přibližně sedmnáctikilometrový úsek, který obsahuje dnes již známé sjezdy jako jsou např. Kaskáda, Koryto, Moira, Rokle nebo Pohádka. Pod názvem Extrém C - krátká trasa najdete trať známou v minulosti jako Hobby.

Specialized Extrém Bike Most startuje v sobotu 19. června. Uzávěrka zvýhodněného startovného je v neděli 30. 5. Maximální počet závodníků na každé trase je 450 a při naplnění rozhoduje datum platby. Dle metodických pokynů ČSC je registrace možná pouze online a startovné je nutné platit převodem na účet pořadatele (nelze přijímat platbu v hotovosti)

Je možné, že mostecký maraton bude pod jiným vedením pokračovat. Prozatím je vše v jednání a případný nový pořadatel se chce rozhodnout až po ukončení letošního Extrém biku. Jeho rozhodnutí může dost ovlivnit i to, kolik z cca 150 pomocníků na trase bude ochotno pokračovat. 

Foto: Jiří Stárek