reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Koncerty na Benediktu by se mohly opět rozběhnout v září

publikováno: 28.1.2021, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Až do června letošního roku musel pořadatel zrušit všechny naplánované koncerty na Benediktu v Mostě. Vloni se podařilo uspořádat jen dva koncerty - v lednu vystoupil Manu Lanvin (na fotce) a na podzim Američanka z Berlína Ingrid Arthur. S obnovením hudby na Benďáku se počítá po prázdninách.

"Vloni 30. ledna to ještě stihl úžasný Manu Lanvin, jenže dalších pět koncertů do léta jsme už museli zrušit. Na podzim potom za Melanii Scholtz z New Yorku ještě zaskočila jiná skvělá Američanka z Berlína Ingrid Arthur, ale další podzimní i zimní koncerty jsme zase zrušili - a s ohledem na současnou situaci s těžkým srdcem rušíme všechny další naplánované koncerty do konce června," vysvětluje Tomáš Ondrášek. Bohužel některé koncerty se už neuskuteční nikdy - bluesový kytarista z Filadelfie Elisha Blue zemřel na covid ve svých 62 letech, nadějná kapela Little Geneva z Bristolu se rozpadla a Todd Wolfe z New Yorku se začal živit skládáním hudby do reklam a do Evropy už nechce.

Přesto se už domlouvají nové koncerty. "Vídeňáci DeadBeatz se do Mostu těší, John Fairhurst bude v listopadu 2021 hrát v Budapešti a na Benďáku by mohl zastavit cestou zpět, v jednání je superhvězda Andrew Roachford, nositel Řádu britského impéria a zpěvák kapely Mike + The Mechanics," říká Tomáš Ondrášek. První koncerty se plánují od září.