e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pomozte nakrmit zvířata, vyzývá chomutovská zoo

publikováno: 27.3.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Koupí "solidárku" můžete přispět na provoz Zooparku Chomutov. Po vzoru další zahrad v Česku, které se kvůli uzavření ocitli ve finanční krizi, vyhlásil ten chomutovský sbírku. Přispět můžete částkou od 50 korun na potravu zvířat.

"Připravili jsme jednoduchou možnost, jak podpořit náš zoopark malými částkami. Vyberte si zvíře, které je vám blízké, nebo sumu, kterou si můžete dovolit. Celkovou výši příspěvku necháváme na vás," vysvětluje zoopark. Na jeho webu můžete pomoci částkami od 50 korun. Pomůžete tak naplnit krmítka či misky pro jednotlivá zvířata. "Solidárek představuje symbolický příspěvek na krmení pro jeden z vybraných druhů zvířat. Jako poděkování získáte certifikát v elektronické podobě, jehož zveřejněním na sociálních sítích můžete propagovat nejen svou pomoc, ale rovněž celý tento projekt," dodávají organizátoři.

Zoologické zahrady jsou uzavřené od loňského 18. prosince. Jejich financování poškodil už rok 2020, kdyby měly zavřeno na jaře. Zahradám chybí miliony korun ze vstupného i dalších služeb a dostávající se do kritické situace, kdy nebudou mít na péči o zvířata. Většina z nich se proto začala obracet na své návštěvníky s prosbou o pomoc. Navýšení dotací po mediální kampani přislíbilo také ministerstvo životního prostředí. Ředitelé zahrad ale volají po urychleném otevření alespoň venkovních prostor a upozorňují, že zatímco do parku se smí, do zoo nikoliv.