e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Žatecké muzeum chystá na leden tři výstavy, čeká na možnost otevřít

publikováno: 26.12.2020, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Tři nové výstavy by chtěli v lednu otevřít kurátoři Regionálního muzea v Žatci. Výstava Sirupy, mošty, víno naváže na snahu zmapovat historii žateckých podniků. Do muzea dorazí i dvě putovní výstavy - jedna o holubí poště, druhá připomene tragédii Černobylu. Zda se otevřou v plánovaných termínech ale není jisté.

První výstavou by měla být ve Staré papírně Holubí pošta, jejíž otevření je naplánováno již na 7. ledna. Putovní výstava Poštovního muzea v Praze přiblíží jednoho z nejstarších živočišných druhů, kterého si člověk ochočil  - holuba. O týden později se má v Křížově vile otevřít výstava velkoformátových fotografií Luďka Ovesného, která ukazuje současnou podobu Černobylu a přilehlého města Pripjať – města duchů - 35 let po jaderné havárii.

Jako poslední se 21. ledna otevře výstava o historii žateckého podniku Fruta, k němuž exponáty muzeum shromažďovalo i prostřednictvím veřejné sbírky mezi bývalými zaměstnanci a pamětníky.

Až do 31. ledna je v hlavní budově muzea prodloužena výstava Volyňští Češi po roce 1945 v Žatci. Všechny výstavy budou zahajovány bez vernisáži. V tuto chvíli jsou však všechny budovy muzea kvůli vládním opatřením uzavřené.

Foto: Bývalý Dreherův pivovar, v němž fungovala Fruta Žatec, archív Regionálního muzea.