e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Litvínov chce opravit zimní stadion, plány už jsou hotové

publikováno: 26.2.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Už letos by měla začít stavba nové plavecké haly a do toho se ještě Litvínov chce pustit do přeměny zimního stadionu. HC Verva Litvínov už má hotové první plány a vizualizace, jak by to mohlo vypadat. 

Zastupitelé Litvínova odsouhlasili výběrové řízení na projektovou dokumentaci nové haly. Návrh Multifunkční sportovní arény už zajistil hokejový klub a město ho využije.

vizualizace_zimni_stadion_litvínov2.jpgJedním z důvodů nutnosti přestavby je fakt, že hala již nesplňuje předepsané standardy Asociace profesionálních klubů extraligy ledního hokeje, kdy při minimální kapacitě hlediště 5 000 diváků je požadováno 3 500 sedících a 1 500 stojících.

Navržená studie počítá s demolicí západní tribuny a výstavbou nové moderní tribuny s odpovídajícím zázemím pro diváky, novým zázemím pro hráče "A" mužstva a hostů, prostory pro média, VIP, internátní bydlení. Demontována při tom bude i celá střecha stadionu. Při rekonstrukci zanikne travnaté hřišti vedle zimní haly, místo bude sloužit jako parkoviště s vjezdem z ulice Podkrušnohorské. Město tak bude muset vyřešit i přesun tohoto hřiště - počítá se se sportovním areálem Lomská.

"Na financování samotné stavby se město chce ucházet o příspěvek z dotačního programu Nadregionální sportovní infrastruktura, který vyhlašuje Národní sportovní agentura. Dále město jedná o financování také s Ústeckým krajem a společností ORLEN Unipetrol," informovala Jitka Pavlíková z Městského úřadu Litvínov.

Foto: HC Verva Litvínov.