e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 27. až 29. srpna

publikováno: 25.8.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Prázdniny jsou pryč. Kde si zpříjemnit poslední víkend? Čekají vás závody aut i koní,  dožínková slavnost, klobouková přehlídka nebo pravěká sklizeň. Do historie vás vrátí úniková hra v Kadani, prohlídky v Pátku nebo mušketýři na Hněvíně.

Labutí píseň prázdnin
Tak se jmenuje program v archeologickém skanzenu Březno u Loun ke konci prázdnin. Můžete při tom trochu trochu přičichnout k pravěku. Čekají vás pravěká řemesla a sporty, sklizeň, tvořivý program, pravěký fotokoutek, občerstvení, oheň. Otevřeno bude od 10,00 do 18,00 hodin v sobotu 28. srpna.

Czech Truck Prix
Vrcholný podnik má před sebou mostecký autodrom. Závody evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship doplní také The Most Truck Festival. Atraktivitu závodního víkendu znásobí OMV MaxxMotion NASCAR Show, přesunutá z červnového termínu. Pátek je vyhrazen tréninkům a kvalifikacím, trucky v sobotu odjedou kvalifikaci a první dva závody, v neděli druhou kvalifikaci a zbývající dva závody. NASCAR Whelen Euroseries odjede v sobotu první závodní jízdy obou kategorií, tedy EuroNASCAR Pro a EuroNASCAR 2. V neděli zbývající dva závody. Doprovodné série pojedou první závod v sobotu a druhý závod v neděli. Jednodenní vstupné stojí na místě 990 Kč, děti 190 Kč.

Dostihový den
Program bude mít také další závodiště Mostu, dostihové. V sobotu 28. srpna startuje 100. Vršanská uhelná svatováclavská cena, 24. Velká letní cena Ústeckého kraje, Velká mostecká steeplechase a další závody. Začátek programu ve 13,30 hodin.

Mystery Run
Staňte se detektivy a při procházce krajinou Krušných hor nám pomozte vyřešit hádanku a přispět na boj s cystickou fibrózou. Nadační fond Astéri a Frýtajm Osek zvou na třetí ročník šifrovacího závodu Mystery Run v sobotu 28. srpna na Dlouhé Louce u Oseka. Na třech trasách závodí a luští jednotlivci, děti i celé rodiny. V cíli pak čeká doprovodný program. Začátek ve 13,00 hodin.

Chomutovský půlmaraton
Další sportovní podnik se koná v centru Chomutova. Start je na 1. náměstí v sobotu 28. srpna od 11,00 hodin, trasy sportovce zavedou historickým centrem, ke Kamncovému jezeru a zooparku a do Bezručova údolí. Novinkou je téměř osmikilometrová trať „Kamencový okruh“ pro jednotlivce. 

Bezděkoff Párty
V rámci programu Žatecká Dočesná jinak se koná akce také v Bezděkově u Žatce. O víkendu 27. a 28. srpna se uskuteční Bezděkoff Párty Fest s dětským dnem, pivním masakrem a rockovými kapelami. Více v článku Na offroadovém závodišti v Bezděkovat bude znít hudba.

Dožínky
Dožínky na Chomutovsku se uskuteční ve Vrskmani v sobotu 28. srpna. Ve 13,00 hodin projede okolními obcemi průvod zemědělské techniky, která bude následně k prohlédnutí přímo ve Vrskmani. Předávání dožínkového věnce proběhne v cca 16,30 hodin. Hrát bude Jindra Kejak, kapela Chameleon, děti si užíjí skákací hrad, jízdy v kočáře, chybět nebudou stánky regionálních produktů.

Přehlídka ve mlýně
Dobová módní přehlídka klobouků, kabelek a rukavic se chystá v v Lounech, v netradičním prostředí dvora mlýna Hasák (spodní Jiráskův mlýn za řekou směr Dobroměřice). Začíná 29. srpna od 15,00 hodin. Součástí přehlídky bude i malá výstava.

Derniéra výstavy
V Klášterci nad Ohří se můžete přijít rozloučit s výstavou mozaiek Ireny Budweiserové. Kromě svých výtvarných děl na derniéře v pátek 27. srpna od 16,00 hodin představí i svou hudební stránku. Doprovodí ji Jakub Racek, koná se v galerii Kryt. 

D´Artagnan na hradě
Na improvizované letní scéně mosteckého hradu Hněvín se budou prohánět mušketýři. Mostecké divadlo tam v pátek i sobotu od 20,00 hodin uvádí inscenaci D'Artagnan.

Únik z věže
Podaří se vám uniknout ze zamčené věže? Únikovou hru v historických kulisách si můžete zahrát v Mikulovické bráně v Kadani. V pátek 27. srpna je to hra Klíč ke Kadani, který zavádí do roku 1320 a v sobotu hra, inspirovaná válečným tažením husitů v roce 1421. Začátky každou hodinu od 13,00 do 19,00 hodin.

Sami na zámku
V sobotu 28. srpna od 18,00 do 21,30 hodin se můžete sami procházet bez průvodce zámkem v Duchcově. Tato netradiční prohlídka umožní vstup do prostor jižního křídla zámku, kde si budete moci v klidu prohlédnout nejnovější zámeckou expozici o duchcovských Valdštejnech a nově otevřený grafický kabinet. Na případné dotazy však budou kustodi připraveni odpovídat.

Oživená historie
Naopak komentované prohlídky s výletem do historie pořádá zámek Pátek nad Ohří. Konat se budou v sobotu 28. srpna od 13,00, 14,30 a 16,00 hodin. Vstupné dobrovolné. Od 13,00 hodin jsou také připraveny workshopy pro děti.

Bartolomějská pouť
Ve Smolnici na Lounsku pořádají o víkendu pouť svatého Bartoloměje. V kostele v sobotu vystoupí pěvecký sbor Harmonie a Trio Cum Amore. Poutní mše se koná v neděli.

Farmářská slavnost
Letní farmářská slavnost se koná v sobotu 28. srpna od 8,00 do 12,00 hodin na náměstí Svobody v Žatci. Nakupování zpříjemní od 9,00 hodin kulturní program.

Víno v Žatci
Do města chmele a piva dorazí v pátek 27. srpna vinaři z nedalekého Března. Od 18,00 hodin můžete v Klášterní zahradě v Žatci ochutnávat vína za doprovodu slavných světových melodií v podání cimbálové muiky za zpěvu Vlaďky Bauerové. Vstupné dobrovolné.

Hudba a festivaly
V Rašovicích u Klášterce nad Ohří se koná v sobotu od 15,00 hodin country festival. Vystoupí kapely Wodstolu, Naplech, Nosáči, Crissy, Průvan.
Vítkovo kvarteto a Veteráni studené války hrají v pátek od 20,00 hodin v Zahradní restauraci Černý Kůň v Lounech.
Tradiční rockový festival Rock Postoloprty s pořadovým číslem 7 se koná v zámecké zahradě v Postoloprtech v sobotu 28. srpna od 16,30 hodin. Hrají Red Hot Čili Pepa, Paralet, A.C.E., Pan Demos, U-Style. Vstup 60 Kč.
Na letní scéně na letišti v Teplicích vystoupí v pátek od 19,00 hodin kapely Sto zvířat a Natural.
Folkový festival S kytarou na chmelu se koná v Žatci na Hošťálkově náměstí v pátek od 17,00 hodin. 
Lounská kapela Fsaku zahraje v pátek 27. srpna od 19,00 hodin na zahradě zámku v Pátku nad Ohří, v sobotu od 18,00 hodin se tam pak koná koncert pražské skupiny Screwballs Rockabilly. V areálu je možné stanovat, vstupné dobrovolné.
V Roubence v Masarykových sadech v Lounech zahraje v pátek od 19,00 hodin domácí Paralet. Vstupné 50 Kč.

Foto: Městské muzeum v Kadani