reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Droužkovicích otevřeli nové multifunkční hřiště

publikováno: 25.4.2022, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Bandy hokejisté pokřtili na Velký pátek zbrusu nové multifunkční hřiště v Droužkovicích na Chomutovsku. Za pomoci dotace Ministerstva pro místní rozvoj a daru Severočeských dolů a.s. vyrostlo nové sportoviště hned vedle fotbalového hřiště. Využívat ho budou sportovní kluby, děti i dospělí.

„Postupně se snažíme vybudovat celý sportovní areál, který navazuje na kulturní dům. Máme fotbalové hřiště, venkovní posezení, hřiště pro děti a teď i oplocené multifunkční hřiště s tartanovým povrchem,“ říká starosta Droužkovic Zdeněk Národa. Nové sportoviště vzniklo na místě nevyhovujícího asfaltového hřiště. Prvními, kdo novinku pokřtili, byli droužkovičtí Bandy hokejisté, kteří uspořádali turnaj O pohár starosty. I tento místní sportovní oddíl bude hřiště využívat. „Vhodné je také pro malou kopanou, basketbal, nohejbal, volejbal či tenis. Pro malé děti jsme nechali instalovat skákací prvky a krátkou běžeckou dráhu, takže tam budou chodit i děti z mateřinky. Využijí ho zkrátka dospělí i děti,“ plánuje starosta. Dětem také patřila část programu při slavnostním zahájení provozu v pátek 15. dubna. Vyřádit se mohly na skákacím hradu nebo kolotoči.

hriste_drouzkovice_2.jpgStavba hřiště v Droužkovicích začala vloni na jaře a v závěru roku bylo hotovo. Investice přesáhla dva miliony korun, ale obci se podařilo získat dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj a použila také dar od Severočeských dolů, a.s. „Doly nám přispívají pravidelně. V minulosti jsme díky těmto darům například zrekonstruovali sociální zázemí kulturního domu a hasičárny, pořídili nové kiosky na koupaliště. Naši hasiči pak získali zásahové auto,“ říká Zdeněk Národa. „Droužkovice jsou sice příjemcem poplatků za dobývací prostor, ale nejsou příjemcem poplatků z vydobytého nerostu, protože na jejich území zatím neprobíhá samotná těžba hnědého uhlí. Přesto už se naše stroje na katastru obce pohybují, takže se to snažíme kompenzovat formou darů a sponzoringu akcí,“ dodává tiskový mluvčí SD Lukáš Kopecký. I pro letošní rok už má obec jasno v tom, co z darů pořídí. „Letos chceme použít tyto peníze na automatická česla v čističce odpadních vod a kolumbárium na hřbitově. Máme v plánu také pořídit nový traktůrek na údržbu zeleně. Vše investujeme do zlepšení veřejného prostoru. Další prostředky pak dostáváme na kulturní nebo sportovní akce,“ doplňuje starosta.