reklama Veselé a informované! Vánoce 2021
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na první adventní víkend 26. až 28. listopadu

publikováno: 24.11.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

První víkend letošního Adventu bude samozřejmě ve znamení rozsvícení vánočních stromů a výzdob. Otevřou se také vánoční trhy a jarmarky - v Mostě, Kadani, Chomutově nebo Krupce. AKTUALIZUJEME

Rozsvícení stromů
Hlavním bodem programu tohoto víkendu je zahájení Adventu a rozsvícení vánočních stromů a výzdob. Připravili jsme pro vás velký přehled s dvacítkou akcí v obcích a městech Mostecka, Chomutovska, Lounska a Teplicka

Tvoření v botanické
Přijďte si vyrobit adventní nebo závěsný vánoční věnec, svícen či vánoční dekorativní větvičky do Botanické zahrady v Teplicích. Adventní tvořivé dny budou probíhat v sobotu i neděli 27. a 28. listopadu od 10,00 do 16,00 hodin. Pro děti budou připraveny papírové dílny a zdobení perníčků. Tvoření bude probíhat ve venkovních i vnitřních prostorách.

Adventní trhy
Na Mírovém náměstí v Kadani budou v sobotu 27. listopadu adventní trhy. Vystoupí místní děti, Radonický pěvecký sbor, andělé, děti potěší tvořivé dílničky, pohádka Princezna Zima, dětské atrakce či dřevěný kolotoč. V kostele Povýšení sv. Kříže si můžete přijít poslechnout hru na varhany (12,15, 14,00 a 15,30 hodin). Během dne bude zapálena první svíce na adventním věnci a rozsvítí se vánoční strom.

Adventní koncerty
V Droužkovicích na Chomutovsku se uskuteční adventní koncert v sobotu 27. listopadu v kostele svatého Mikuláše. Učinkuje ženský komorní sbor Krásky a děti z místní školky. Začátek ve 14,00 hodin.
V sobotu i neděli můžete navštívit adventní koncerty v Klášterci nad Ohří, které se budou konat na zámku i v kostele. Podrobnosti o jejich programu najdete v tomto článku.
V Kadani vás čeká první adventní koncert souboru Madrigal v kostele Stětí sv. Jana Křtitele. Začátek v neděli 17,00 hodin.
V kostele svatého Ignáce v Chomutově proběhne v neděli od 18,00 hodin první adventní koncert za doprovodu smíšeného pěveckého sboru Aurum. Již v pátek od 18,00 hodion můžete slyšet soubor Vox Cantabilis v Galerii Špejchar.
V sobotu 27. listopadu můžete do Vánoc vplout na synkopách. Tradiční open air přehlídka swingové hudby se koná na náměstí Svobody v Teplicích od 13,30 hodin.

Železniční Advent
V sobotu 27. listopadu, o prvním adventním víkendu, bude mimořádně otevřena železniční expozice v budově nádraží Osek město. Otevřeno bude od 9,00 do 14,00 hodin a adventní atmosféru expozice navodí svařáček přednosty stanice. Ve 13,00 hodin bude slavnostně zapálena první svíčka na adventní mašince. AKCE se koná, pouze nebude svařáček.

Vánoce v horách
V horském areálu Lesná v Krušných horách bude o první adventní neděli otevřeno od 13,00 do 16,00 hodin. Můžete si vyzkoušet staré vánoční zvyky nebo si vyrobit ozdoby z přírodních materiálů. Součástí programu je i prohlídka muzeí s vánoční výzdobou a betlém.

Předvánoční trh
TRH ZRUŠEN: V Droužkovicích na Chomutovsku se v sobotu 27. listopadu od 9,00 hodin koná předvánoční trh. Na školní zahradě bude domácí zabijačka, chybět nebude prodej regionálního zboží. Hraje 4. cenová.

Adventní odpoledne
V Dobroměřicích na Lounsku se uskuteční v pátek 26. listopadu od 15,00 do 19,00 hodin adventní odpoledne.  Tradiční adventní koncert v kostele sv. Matouše v podání Tria Cum Amore a pěveckého sboru Carmen začíná od 16,30 hodin, rozsvícení stromu v 18,00 hodin.

Jarmark v Krupce
Vánoční jarmark se bude konat první adventní neděli, 28. listopadu od 12,00 hodin v parku před městským úřadem v Krupce na Teplicku. Pro děti budou připraveny dílny a soutěže, ve 14,30 hodin začíná divadelní představení v podání místních dětí. Od 15,00 hodin se koná adventní koncert a v pět se rozsvítí vánoční strom.

Vánoční trhy
V Mostě se otevírají vánoční trhy už tento pátek 26. listopadu a potrvají až do konce prosince. Za vánoční atmosférou můžete vyrazit také na trhy v Chomutově, kde se stánky otevřou na náměstí 1. máje v neděli 28. listopadu a potrvají do 23. prosince. V Litvínově bude na náměstí trh od pondělí 29. listopadu. Další trhy se konají v centru Teplic a začnou v sobotu 27. listopadu, otevřeno budou mít každé odpoledne od 13 hodin. V kalendáři akcí najdete program jednotlivých trhů.

Vzhledem k současné turbulentní době si prosím předem u pořadatelů ověřte, zda se akce skutečně koná a jaká budou platit opatření. Není v našich silách sledovat rychlé změny. Děkujeme za pochopení.

Ilustrační foto: Pixabay.