e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Oblíbenou Ohřeckou osmičku letos střídá Agaraton, otevře se i cyklistům

publikováno: 24.4.2023, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Ohřecká osmička, turisticko-sportovní seriál Destinační agentury Dolní Poohří, se po třetím ročníku dočká změny. V tomto roce ji vystřídá nový šestidílný seriál výletů pro pěší, běžce i cyklisty s názvem Agaraton. Vydat se můžete napříč Poohřím po stopách Keltů. První etapa odstartuje v sobotu 29. dubna v Perštejně.

Šest etap, z nichž první startuje v závěru dubna, provede návštěvníky Dolním Poohřím od nejzápadnějšího místa v Perštejně až na východní hranici regionu. Novinkou seriálu bude jeho otevření také pro cyklisty. „V rámci propagace cyklistiky povedou trasy většinou po cyklostezkách a poprvé tak etapy budou moci absolvovat zájemci nejen chůzí nebo během, ale také na kole,“ vysvětluje ředitel Destinační agentury Ing. Lukáš Pichlík. 

Název nového seriálu odkazuje na keltské jméno řeky Ohře Agara a jeho symbolem je keltský rytíř Agaraton. Po směru toku řeky se budou účastníci přesouvat. „Jednotlivá putování tentokrát nebudou okruhy jako u Ohřecké osmičky, ale cesty z jednoho místa na druhé. Jednotlivé etapy budou měřit kolem 10 až 15 kilometrů, první ale začne v rozcvičkovém tempu na kratší trati,“ říká Lukáš Pichlík. Trasy budou končit vždy na nějakém atraktivním místě, s nímž Destinační agentura spolupracuje. Vzhledem k odlišnému místu startu a cíle zajistí agentura kyvadlovou dopravu na start.

 „Na konci každé etapy budeme mít pro účastníky připravený QR kód, který načtením do aplikace potvrdí absolvování trasy. Stejně jako v minulosti bude možné účastnit se i individuálně. Stačí nám poslat záznam z trasy a fotografii,“ upozorňuje Lukáš Pichlík. Ti, kteří absolvují všech šest etap, budou zařazeni do losování o zážitkové ceny. 

Stejně jako v předchozích letech se bude při Agaratonu vybírat startovné. Jeho výtěžek opět poputuje na dobročinné účely, tentokrát na rekonvalescenci pro pětiletého tělesně postiženého Vojtíška.

První etapa startuje v sobotu 29. dubna v Perštejně. „Trasa povede do Klášterce nad Ohří a pro začátek bude velmi přívětivá i vzdáleností, měří jen necelých sedm kilometrů,“ zve Lukáš Pichlík. Další etapy se budou konat 27. května, 10. června, 1. července, 12. srpna a poslední 9. září. Přihlášky na etapy jsou již nyní k dispozici na www.dolnipoohri.cz/agaraton/.