e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výlety po Klášterecku: Na Špičák za vyhlídkou

publikováno: 24.3.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Využijte nové možnosti cestovat za výlety a sportem po celém okrese a nechte se inspirovat Kláštercem nad Ohří, který připravil pro své obyvatele seriál výletů po okolí. Je důkazem, že zůstat na svém katastru nemusí být žádná katastrofa. V prvním díle zamíříme za dalekými výhled na vrch Špičák nad Perštejnem.

"Nemusíte sedět doma, ani letět do Tramtárie, abyste si domů donesli zážitky z cest. Aniž byste porušili vládní nařízení, užijete si neprobádanou divočinu, hradní zříceniny, údolí pěti potoků, naleziště polodrahokamů i nezapomenutelné přírodní vyhlídky. To vše na čerstvém vzduchu, bez roušek, stačí jen chtít a najít si pár hodinek volného času," říká Adéla Václavíková z propagace města Klášterec nad Ohří v úvodu seriálu, který lákal k výletům po katastru města. S drobným uvolněním teď mohou výlety využít všichni z Chomutovska. Jakmile se opět vrátí čas cestování, mohou se stát inspirací na procházky pro všechny přespolní.

katastr_perstejnsky_spicak_2.jpgTip č. 1: Perštejnský Špičák

Vzdálenost: 6 km, 2 hodiny
Náročnost: Nenáročná
Vhodné pro: rodiny s dětmi, aktivní turisté
Náš tip: na své si zde přijdou také zamilované páry :-)

Nejhezčí západy slunce jsou na Špičáku! Na samém okraji katastru města se u vysílače nachází vyhlídka na údolí mezi Doupovem a Krušnými horami. Kopec se zdá být vysoký, ale když zvolíte trasu přes Kláštereckou Jeseň, ani nebudete vědět jak, a jste nahoře. Na samotný vrchol Špičáku nevede žádná značená turistická trasa, tento kopec nedaleko Klášterce nad Ohří však poskytuje nezapomenutelné výhledy po okolí a určitě stojí za návštěvu. A stejně jako Špičák poskytují nezapomenutelné výhledy po okolí také rozlehlé pláně u Klášterecké Jeseně.

Vrch Špičák najdete v malebném podhůří Krušných hor nad vlnícím se tokem řeky Ohře přibližně 1 km od obce Perštejn. V mapě ho však najdete jako vyhlídku nad Perštejnem, Špičák je pouze zažitý název. Mapu s přesnou trasou najdete zde

Další tipy:

Nad obcí Perštejn můžete navštívit stejnojmennou zříceninu středověkého hradu, jednoho z největších v Krušných horách.
Jižně od Špičáku se zdvíhají Doupovské hory, východním směrem leží na Stolové hoře staré hradiště, severním směrem do Špičáku prochází zelená turistická značka z Perštejna do Horní Halže a jižním směrem pak červená z Boče do Perštejna.
Na západní straně hory protéká Bočský potok, který se následně vlévá do řeky Ohře. Nedaleko směrem ke Stráži nad Ohří se nachází chráněný přírodní čedičový útvar Bočská skála, na jihozápadě pak najdete Přírodní park Stráž nad Ohří.

Další tip na výlet ze seriálu vám přineseme opět ve středu.

Foto: archív města Klášterec nad Ohří.