e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Štefan Drozd z Klášterce získal ocenění Nejlepší starosta

publikováno: 23.6.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: Adéla Václavíková

Sdílet: facebook twitter google+

Soutěž Svazu měst a obcí České republiky, která se koná každé čtyři roky pod záštitou prezidenta republiky, zná své vítěze. Titul Nejlepší starosta 2018-2022 Ústeckého kraje putuje do Klášterce nad Ohří. „Ocenění vnímám jako odměnu za svou práci a velkou motivaci do dalších let,“ říká starosta města Štefan Drozd.

„Děkuji celému týmu naší radnice. Bez lidí, kteří mají své město rádi a pracují v jeho prospěch, bych nemohl naplnit jak vize ohledně rozvoje našeho města, tak ani získat toto ocenění,“ dodává úspěšný starosta.

Cílem soutěže je vybrat starosty a primátory, kteří se v daném volebním období nejvíc zasloužili o rozvoj svého města či obce, zlepšili např. jejich infrastrukturu, životní prostředí či informovanost občanů, a svou prací tak přispěli ke zvýšení kvality života obyvatel České republiky. Starostu Klášterce nad Ohří svaz ocenil za využití potenciálu kláštereckých lázní, inovativní řešení během přestavby kulturního domu v moderní kulturní centrum v pasivním standardu či za komunikaci s veřejností.