reklama Františkánský klášter Kadaň
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Znovu můžete vyrazit do Krušných hor na běžky

publikováno: 23.3.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Obyvatelé podkrušnohorských obcí mohou opět vyrazit v rámci svého okresu do Krušných hor. Na některých místech je ještě sněhu dostatek, takže na vás čekají upravené běžecké stopy.

V pondělí odpoledne se pustili do úprav správci Bílé stopy Nové Město - Cínovec - Komáří Vížka. "Upravíme magistrálu Cínovec Golf - Vitiška - Nové Město, okruh 5 km, nástupní místa k nádražím Novém Město a Moldava, propojku Vápenice-Štěničárna," informovali. Celkem vás zde čeká kolem 15 kilometrů tratí a sněhu je prý dostatek i na nové lyže.

Nový sníh připadl také na Lesné na Chomutovsku, celkem je na trasách do 10 centimetrů. Včera, tedy v pondělí 22. březny, byl upraven okruh Lesenská pláň. Navíc si na Lesné můžete na přírodní ploše zabruslit. Od pondělí si tu navíc můžete vyzvednout velikonoční pečivo.

Dostatek sněhu je nyní i v okolí Dlouhé Louky, upravené stopy tu však již nenajdete. Krušnohorský klub zde ukončil mimořádně sezónu již 27. února. Důvodem je nedostatek financí. Podle správců totiž kraj uhradil jen část slíbených prostředků za úpravu tratí. "Rád bych věřil tomu, že kraj dlužnou částku do příští sezóny uhradí a vezmi si příklad ze sousedního Libereckého a Karlovarského kraje, kde částka na podporu stejného rozsahu a kvality stop dosahuje v každém z krajů 2 až 3 milionu korun. Od Ústeckého máme na úpravu, servis, mzdy a publicitu pro všechna střediska 750 tisíc korun," vysvětlil Roman Fišer. Přitom ještě před měsícem kraj informoval, že hodlá více přispívat na úpravu tratí. 

Výborné podmínky čekají na běžkaře v západním Krušnohoří mezi Božím Darem, Abertamy a Horní Blatnou. Trasy tam byly upraveny v neděli a pondělí.

Od středy očekávají meteorologové oteplení, a tak máte možná poslední příležitost vyrazit na běžky.