reklama Adventní a vánoční Speciál 2022
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na žateckých komínech opět zavlajou vlajky

publikováno: 22.10.2022, kategorie: Zajímavosti, autor: Olga Bukovičová/redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Na poslední říjnové dny připravilo město Žatec sérii akcí, které přiblíží chmelařské stavební dědictví. Kromě komentovaných prohlídek a znovuobnovené akce mávání vlajkami na komínech chmelařských skladů se uskuteční také workshop, který představí výsledky vědeckých průzkumů z posledních let.

Workshop proběhne v prostorech Regionálního muzea K. A. Polánka, konkrétně v budově Staré papírny, a to ve čtvrtek 27. října od 10,00 hodin. Seznámíte se s výsledky průzkumů objektů spojených se zpracováním chmele. Přednášky o venkovských sušárnách chmele, jeho sušení na půdách měšťanských domů a zpracování ve chmelařských skladech, průzkumech komínů sirných komor završí představení návrhů studentů ČVÚT možného využití těchto objektů.

Součástí programu jsou také komentované prohlídky Pražského předměstí a vybraných chmelových objektů. Přihlášky na workshop lze podávat elektronicky na e-mail bukovicova@mesto-zatec.cz.

Na odbornou akci naváže následující den, ve státní svátek 28. října, oblíbené mávání vlajkami na komínech chmelařských skladů, které se uskuteční ve spolupráci se Svazem českých komínářů. Vlajky nad městem zavlají v pravé poledne.

Foto: Město Žatec