reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Betlémský autobus bude opět jezdit Chomutovem

publikováno: 20.12.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Zbyněk Nejezchleba

Sdílet: facebook twitter google+

Po loňské pauze, způsobené omezeními kolem coronaviru, přivezou skauti do Chomutova Betlémské světlo ve čtvrtek 23. prosince zase historickým autobusem – věrni své tradici od roku 2010. Jen typ vozu bude letos jiný – přijede Ikarus 280 zvaný čabajka nebo také maďar.

Mnozí si určitě vzpomenou, jak tyto autobusy v minulosti duněly v řadě za sebou nahoru na Březeneckou nebo naopak dolů k VTŽ a železárnám, nacpané k prasknutí na linkách 7, 12 a 13 či snad později na jedničce ke Globusu. Vždy zahaleny mohutným kouřem z výfuků a doprovázeny patřičným řevem motorů. Pokud si chcete pro světýlko zajít do tohoto historického autobusu, nebo se jen podívat na krásně zrenovované a ozdobené vozidlo, máte na výběr mezi několika místy:

  • Písečná, zdr. středisko – směr Jirkov 16:03 – 16:13
  • Zahradní II 16:15 – 16:20
  • Kamenná 16:22 – 16:27
  • Kundratická 16:32 – 16:42
  • Blatenská, Severka směr Okály 16:50 – 16:55
  • Havlíčkova, skautské klubovny, ZŠ Duhová cesta 17:00 – 17:15
  • Autobusové nádraží Chomutov 17:21 – 17:30
  • Městské divadlo 17:35 – 17:45

Autobus nebude vozit cestující, ale můžete si ho na zastávkách prohlédnout i zevnitř. Pro zájemce o svezení, bude příležitost po 18. hodině, kde bude adventní autobus konat okružní jízdy po Chomutově. Jízdné bude 50 korun. 

Světýlko můžete od skautů také získat na dvou stabilních stanovištích. První je v parku u Městského divadla ve skautské podsadě, otevřené od 15,00 do 18,00 hodin. Druhým místem jsou skautské klubovny v Havlíčkově ulici, kde bude před budovou stan - od 16,45 do 18,00 hodin.

Letošní novinkou je nabídka zavezení světýlka i do okolních blízkých obcí - tam bude jezdit Betlémský mikrobus. Obcemi v okolí Chomutova začne projíždět po 16. hodině a zastaví se v Otvicích, Údlicích (16:28), Droužkovicích (16:46), těsně po páté dorazí do Spořic a poté v Černovicích na návsi. Přineste si vlastní lucerničku nebo svíčku, kdo nebude mít, dostane od skautů svíčku v kelímku.