e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na Matyldu se vrací komořanské hry

publikováno: 20.5.2022, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Po dvouleté pauze, kdy koronavirus omezil setkávání a kulturní akce, se na mosteckou Matyldu vrátí Komořanské dětské hry. V sobotu 11. června je v rekreačním areálu v Souši pořádá pro děti i jejich rodiče Severočeská teplárenská. Opět se stanou součástí jubilejního desátého ročníku závodu dračích lodí.

Program na Matyldě bude probíhat celou sobotu, od 10 do 18 hodin. V průběhu celého dne mohou děti soutěžit o medaile a dárky. „Připravujeme pro děti deset stanovišť s tradičními i méně tradičními úkoly, které budou propojovat témata jako energie či životní prostředí. Na každého čeká medaile,“ láká děti marketingová specialistka Severočeské teplárenské Radka Bišická. Nechybí ani oblíbené malování na obličej. V poledne dorazí na Matyldu na autogramiádu hokejisté HC Verva a házenkářky DHK Baník Most.

K dispozici bude dětem také hasičské auto, které si mohou prohlédnout zvenku i zevnitř, a v případě horkého počasí se komořanští hasiči postarají také o ochlazení. Připravují i ukázky zásahů.

Do soutěží se ale budou moci zapojit také dospělí, pro které bude mít moderátor pravidelné soutěžní otázky na téma teplo a energie. O zábavu se postará klaunská show Pipi a Pepe, zábavný kouzelník Hopsík a iluzionista Pavel Dolejška. Vstup na akci a všechny soutěže jsou pro příchozí zdarma.